4e afd. lé december 1977 van een toneelplan" en een begroting voor drie seizoenen een aanvraag om subsidie in. H°e men de beoogde doelstellingen, zoals "richten op de brede laag van de Noordhollandse bevolking en het zich hoofdzakelijk bewegen op het gebied van het toneelambachtelijke" denkt te financieren, vermeldt de begroting niet; er wordt slechts melding gemaakt van "procentsgewijs financiële ondersteuning van C.R.M. en de gemeenten onderling". Zonder nader op de (overigens duistere) inhoudelijke kant van de aanvraag in te 9aan> 1iJkt ons op basis van deze gegevens voor de gemeente geen aan- leiding te bestaan om tot subsidiëring over te gaan. Wij stellen u voor afwijzend op het verzoek te beschikken. De afdeling Haarlem, Bloemendaal en Heemstede van de Stichting ünie van Vrouweiijke Vrijwinigers ontvangt sinds 1953 een jaarlijks subsidie, ge- baseerd op het voor het bejaardensocieteitslokaal te betalen huur. Met ingang van 1 oktober j.l. wordt gebruik gemaakt van een ruimte in het nieuwe wijkgebouw van de Hervormde Gemeente, hetgeen tot gevolg heeft dat d0 huur voon 1978 ca. f.700,- meer zal bedragen dan aanvankelijk was ge- raamd. In verband met deze lastenverzwaring wordt verzocht het subsidie met f500,tot f.1.500,-- te verhogen. Inwi11iging van het verzoek achten wij reëel als daarbij nog wordt be- dacht dat het subsidie de laatste jaren niet is verhoogd. Doelstelling van de Diabetes Vereniging Nederland is het bevorderen van de bestrijding van de diabetes mellitus (suikerziekte) en het behartigen van de belangen van diabetici, zowel algemeen als individueel. Van de ak- tiviteiten om dit doel te bereiken, kunnen o.m.worden genoemd: voorlich- ting door mi'ddel van een maandblad en het houden van ledenbijeenkomsten; het organiseren van dieetcursussen, gespreksgroepen en weekeindbijeenkom- sten; informatie van groepen personen, die uit hoofde van hun beroep met diabeten in aanraking komen. Verzocht wordt de afdeling Haarlem e.o. een subsidie toe te kennen. Aan andere soortgelijke instellingen als het Koningin Wilhelminafonds, de Nederlandse Hartstichting, de Nierstichting Nederland en de vereniging het Nederlandse Blindenwezen wordt jaarlijks een erkenningsbijdrage van 1 tot 2 cent per inwoner toegekend. Wij stellen u voor een bijdrage van 1 cent per inwoner, is f.272,— toe te kennen.

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 80