4e afd. 1& december 1977 152 Wij merken hierbij op dat de landelijke vereniging geen subsidie ont- vangt (ook niet van andere gemeenten). Voor de goede orde maken wij voorts melding van een nader verzoek van het Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs tot toepassing van een nieu- we subsidieregeling. De huidige regeling is gebaseerd op de verhouding van het aantal Heem- steedse pupillen tot het totale aantalalsmede op het expioitatietekort zonder gemeentelijke subsidie; op deze basis is voor 1978 een subsidie geraamd van f.1.715,--. De door het Consultatiebureau voorgestelde regeling gaat uit van een subsidiëring door de 3 kerngemeenten in het arrondissement (Haarlem, Vel- sen en Zaanstad) op basis van de formatieplaatsen in genoemde centra, het- geen neerkomt op f.0,33 per inwoner. Van de provincie wordt voor 1978 een subsidie van f.0,11 per inwoner verwacht, terwijl voor de regio-gemeenten een subsidiebasis van f.0,22 wordt genoemd, hetgeen voor Heemstede op f.5.984,-- zou neerkomen. In afwachting van nader overleg met de gewest-gemeenten menen wij dat de behandeüng van het verzoek moet worden aangehouden. De Koninklijke Roei- en Zeilvereniging "Het Spaarne" tenslotte heeft in verband met haar plannen tot uitbreiding van de bestaande botenloods ge- vraagd om een belangrijke verhoging van het subsidie. Naast een subsidie voor de jeugdleden ontvangt deze vereniging sinds 1972 een jaarlijks subsidie op basis van een percentage van de aankoopkosten van 4 boten per jaar, zulks tot maximaal het werkelijke exploitatietekort; voor 1978 is op deze basis een subsidie van f.11.235,geraamd. In het betreffende verzoek worden de kosten van de uitbreidingsplannen ge- raamd op f.71.000,— Verhoging van de hypotheek ter financiering van een dergelijke investering zou bij een aflossing in 10 jaar neerkomen op een jaarlijkse lastenverzwaring van ca.f.14.000,Gesteld wordt dat een der- gelijke belasting geen ruimte meer laat voor extra uitgaven wegens groot onderhoud en andere voorzieningen. Het verzoek is o.i. niet konkreet genoeg om een wijziging/verhoging van de subsidiebasis te rechtvaardigen. Zo zai de rentelast geen f.7.000,— be- dragen en kan zeker gedacht worden aan een langere looptijd van een hypo- thecaire lening dan 10 jaren.

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 81