6e afd. lfe december 1977 153 BEVOLKINGSONDERZOEK OP BAARMOEDERHALSKANKER Heemstede, 23 november 1977. Aan de Raad, Op verzoek van de staatssecretaris van Volksgezondheid en Milieuhy- giëne heeft het college van gedeputeerde staten van Noord-Hol 1 and zich bereid verklaard de organisatie van het onderzoek op baarmoederhals- kanker in de provincie ter hand te nemen, een en ander met inachtneming van de richtlijnen van het ministerie. Deze richtlijnen houden o.m. in dat de kosten van het laboratoriumonderzoek eerst zullen worden ver- goed, wanneer uit het advies van gedeputeerde staten aan de staatssecre- taris biijkt, dat alle gemeenten in de betrokken regio aan het onder- zoek zullen deelnemen. Nu alle gemeenten in het werkgebied van het streekiaboraturium Haarlem zich bereid hebben verkiaard aan het bevolkingsonderzoek deel te nemen, hebben gedeputeerde staten de staatssecretaris in overweging gegeven deze gemeenten subsidie te verlenen in de kosten van het laboratorium- onderzoek. Behoudens uw instemming zal in de periode van 30 januari tot en met 8 februari 1978 het onderzoek in Heemstede plaatsvinden in het gezondheidshuis en worden uitgevoerd door het Centraal Bureau voor Keuringen op Medisch-Hygiënisch Gebied te 's-Gravenhage. Het onderzoek heeft uitsluitend betrekking op vrouwen in de leeftijd van 35 tot 55 jaar en wordt uitgevoerd verdeeld over drie jaren. daarlijks worden opgeroepen de vrouwen in de leeftijd van 35, 38, 41, 44, 47, 50 en 53 jaar en het eerste jaar ook de vrouwen van 54 jaar. In 1978 komen 1324 vrouwen in Heemstede voor het onderzoek in aanmerkina. De kosten voor het laboratoriumonderzoek worden gedragen door de rijks- overheid. De kosten aan het Centraal Bureau voor Keuringen voor het maken van een uitstrijkje bedragen 15,-- per deelneemster, terwijl voor administratiekosten, porti en drukwerk rekening moet worden ge- houden met een bedrag van 4,-- per persoon. Het Centraal Bureau voor Keuringen adviseert de gemeenten die in 1978 het onderzoek starten, de deelneemsters 15,-- in de kosten te laten bijdragen. Ten behoeve van de voorlichtingsactiviteiten heeft de provincie een - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 83