2e afd. 16 december 1977 117 De uitgaven zijn gestegen met ruim 10%. De inkomsten uit het huisvuilrecht zijn echter gedaald. De oorzaak hiervan ligt in de overgang naar containergebruik. Dit behoeft op zich geen bezwaar te betekenen, omdat de container- tarieven kostendekkend zijn. De oorzaak van de kostenstijging rtioet gezocht worden in het feit dat de huisvui1ophaaldienst erg arbeidsintensief is. Daarnaast zijn de kosten van storten van huisvuil in Haarlem met ruim 16% verhoogd.In 1979 zal wellicht vuilafvoer via de V.A.M. plaatsvinden hetgeen even- eens een iastenverzwaring met zich zal brengen. Gelet op de stijging der kosten die nu reeds in de begroting vermeld zijn en de nog te verwachten stijging tengevolge van afvoer via de V.A.M. is een tariefsverhoging van 5te gering. Een verhoging met ongeveer 25% gaat ons echter te ver. Wij hebben de minister gevraagd een verdergaande tariefsverhoging dan 5%' toe te staan. Onroerend-goedbelastingen. Krachtens de verordening onroerend-goedbelastingen dienen de geschatte waarden iedere 3 jaar te worden herzien. De huidige waarden zijn ge- schat naar de waarde per 1 januari 1974 en gelden voor de belasting- jaren 1975, 1976 en 1977. De te herziene waarden dienen geschat te worden naar de waarde per 1 januari 1977 en gelden voor de belasting- jaren 1978, 1979 en 1980. Duidelijk is dat het een kostbare en tijdrovende zaak zou zijn om de waarden individueel te herschatten. Het lijkt ons aanvaardbaar uit te gaan van een globale herschatting op basis van de waardeverandering van drie categorieën onroerende goederen, te weten woningen, garage- boxen en overige onroerende eigendommen. Het gevolg van deze herschatting is dat de grondslag van deze belas- ting ten opzichte van de oorspronkelijke schatting met rond 72% stijgt. Dit betekent dat, indien geen tariefswijziging zou plaats vinden, ten- gevolge van de stijging van de grondslag de inwoners f 1.400.000, meer zouden moeten opbrengen. Een dergelijke las.tenverzwaring achten wij onaanvaardbaar. Opgemerkt wordt hierbij dat van de zakelijk genothebbenden maximaal 15% van de algemene uitkering uit het gemeentefonds minus de uitke- ring voor sociale zorg geheven mag worden. Voor de gebruikers bedraagt -9-

Raadsnotulen Heemstede | 1977 | | pagina 9