4e afd. 23 februari 1978 VOORBEREIDING HERZIENING BESTEMMINGSPLANNEN RIVIERENWIJK 25 Heemstede, 7 februari 1978. Aan de Raad, Bij uw besluit van 16 december 1976, nr. 161, werd een herziening van het bestemminqsplan 52 B, vastgesteld bij uw besluit van 24 apri1 1958,in voorbereiding verklaard voor het terrein aan de noordzijde Van de Rijnlaan, hoek Herenweg. Het bouwplan van de heer P. van Roon tot uitbreiding van zijn bedrijfs- pand aldaar en tot vervanging van de bestaande woning Herenweg 59 vol- doet tot op heden nog niet aan de eisen, welke uit stedebouwkundig oogpunt in een herziening van het bestemmingsplan 52 B zullen worden vastgelegd. Verwacht wordt dat een wëi aanvaardbaar plan binnenkort zal worden ingediend. Het is daarom gewenst de herziening van het vi- gerende bestemmingsplan voor dit terrein opnieuw in voorbereiding te verklaren. In hetzelfde bestemmingsplan is de bebouwing geregeld aan de Amstellaan, de IJsseHaan, de Reggelaan en de Hunzelaan. De woon- huizen in dit gedeelte van het plan zijn gerealiseerd conform de in het plan aangegeven bouwstroken categorie B. Voor alle woninqen geldt een bouwdiepte van 8 meter en een mogelijke aan- of uitbouw aan de ach.terzijde van de woningen is beperkt tot een diepte van 2.75 meter, een hoogte van 3 meter en een breedte van ten hoogste 40% van de be- staande achtergeveTs van de wôningen. De bebouwing van de gronden tussen de IJssellaan en de Leidsevaart, aanvankelijk eveneens gere- geld in het plan 52 B, is herzien bij uw besluit van 31 augustus 1961 nr. 1Û3. Indeze herziening is de bebouwing van dit gedeelte groten- deels gewijzigd in strokenbouw. De diepte van de woonhuizen is even- eens beperkt tc,t 8 meter, maar de bijbehorende voorschriften staan een uitbreiding van de woningen in het geheel niet toe. Rekening houdend rriet ae sedert de vaststelling van de genoemde be- stemmingsplannen 52 B en 52 C gewijzigde eisen en behoeften op het gebied van het wonen en het woonmilieu, achten wij het verantwoord een wijziging van beide plannen in voorbereiding te nemen, teneinde - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 11