'm '#1 a'e- 23 februari 1978 22 WIJZIGING VERORDENING HEFFING RIOOLRECHT GEBRUIKERS Heemstede24 januari 1978. Aan de Raad, Een grootafvoerder van rioolwater heeft zich, mede namens andere grootafvoerderstot ons college gewend inzake de heffing van het rioolrecht voor gebruikers. Deze belastingplichtigen vinden deze heffing onbillijk, omdat zij menen dat er redenen zijn, om bij een grote afvoer het tarief per m3 lager te stellen. Wij hebben een aantal verordeningen van andere gemeenten geraadpleegd, die deze heffing een degressief tarief hanteren. Deze verordenin- gen liggen voor u ter inzage. Wij zijn tot de conclusie gekomen dat het redelijk is, als aan de be- zwaren van de grootafvoerders tegemoet wordt gekomen, omdat een deel van de kosten van de riolering - de kapitaallasten - bij kleine en grote afgevoerde hoeveelheden gelijk blijft. Wij hebben daarom een degressief tarief ontworpen overeenkomstig bijgaand ontwerp-raadsbe- sluit. Het is niet dan met grote kosten in het bestaande systeem van het G.T.B. mogelijk de belastingplichtigen, die in het degressieve tarief vallen, automatisch te verwerken. Mede daarom hebben wij de grens waarbij de degressie begint op een hoog cijfer, n.l. 5.000 m3, gesteld. Het nadelig financiële gevolg van deze wijziging hebben wij geraamd op f 17.500, Wij stellen u voor over te gaan tot vaststelling van deze wijzigings- verordening conform bijgaand ontwerp. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, W.H.van den Hoek W.H.D.Ouarles van Ufford

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 5