2e afd. 30 maart 1978 35 als huisvesting te kiein was geworden, bovendien ruinteiijk ondoelmatig voor een efficiënte bedrijfsvoeringOm die reden noest naar een nieuw onderdak worden uitgezien, hetgeen uiteindelijk resulteerde in de huur van een ieegstaand kantoorpand op de hoek Kerkiaan/Provinciënlaan. Sedert 1975 heeft de bibiiotheek de beschikking over een sfeerrijk en uiterst doelmatig ingerichte accommodatie, met inbegrip van een fono- theek welke blijkens de veelvuldige en landelijke beiangstelling als voorbeeld dient voor gemeenten die ook een discotheekvoorziening wii- len opzetten en die dan ook intussen internationaie interesse en waar- dering heeft ondervonden. 5. PLAATSELIJKE SITÜATIE: 5.1. ORGANISATIE. De Heemsteedse bibiiotheek bestaat uit drie afdelingen: 1) uitlening voor volwassenen, inclusief inlicntingendienst iees- en studiezaal 3) discotheek (ook wel met de term fonotheek aangeduid). 5.2. HUISVESTING. In 1974 is voor een periode van tien jaar een pand gehuurd ter huis- vesting van de bibliotheek. Dit gebouw is centraal in de gemeente ge- situeerd en voidoet aan de eis dat het als bibliotheek duidelijk herken- baar is. Het. vloeroppervlak bedraagt 1040 vierkante meter bruto. Uitgaande van de feitelijke situatie - twee bouwlagen - is het gebouwmet betrekking tot de inrichting door terzake deskundigen geadviseerd, zo doelmatig mogelijk voor kwalitatief bibliotheekwerk ingedeela. Op de begane grond bevinden zich de uitleenruimte voor volwassenen en jongeren, alsmede lees- en studiezaal. De uitlening bestaat uit een ad- ministratief uitleencentrum, de open opslag van boeken, jaargangen van tijdschriften, documentatiemateriaallegpuzzels e.d., het katalogusap- paraat en inlichtingencentrum, voorts 46 zitplaatsen veor bibliotheekbe- zoekers en een kleine overblijvende ruimte voor tentoonste'llingsdoel- einden bestemd. Verder zijn parterre gelegen: garderoberuimte, toiietten, een type-kamer voor het publiek en een kantoorruimte voor personeel Op de verdieping bevinden zich de kinderbibliotheek en discotheek, als- mede de directiekamereen kantine ten behoeve van personeel dat over- - 8 - 2) jeugdafdeling,

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 11