2e afd. 30 maart 1978 35 Met betrekking tot de naslagwerken aie permanent beschikbaar zijn scoort Heemstede wêl noog met een eerste plaats (83% tevreder. dan wel zeer tevreden personen), evenals ten aanzien van de speciale voorzie- ningen (zoals literaire knipselmappen, documentatiemappen over aktuele onderwerpen en een fotokopieerapparaat) (87,8%). De rendementsfaktoren over 1975 waren als volgt: Bezitscoefficiënt het. aantal beschikbare boeken per ingeschreven 1id5,5 (landelijk gemiddelde: 7) Gebruikscoëfficiënt gemiddeld aantal uitleningen per aanwezig boek): 8 (landelijk: 5,5) - Leesfrekwentie gemiddeld aantal uitleningen per ingeschreven lid): 43 1andelijk39,3) GEOGRAFISCHE SPREIDING, VERZORGINGSGEBIED EN BIJZONDERE VORMEN VAN OPENBAAR BTÏÏQ'jJTÏÏTEkÏÏËRK Zoals reeds in de nota "Van openbare bibliotheek naar een mediatheek in Heemstede" (1974) vermeld is bij de bibliotheekdirectie diverse malen gevraagd naar de mogeiijkheid van een filiaal of uitleenpost, vooral ten behoeve van kinderen, in wijken zoals de Glip en Rivierenbuurt, maar dat - nog afgezien van de financiëie konsekwenties - het beleid was en blijft gericht op de conceptie van ëên grote vestiging met zo ruim en gevarieerd mogelijke coilecties en dienstverlening. De gedachte van kleinere uitleenposten in de verschillende wijken impli- ceert dat men voor meer gekwalificeerde vragen om literatuur en informa- tie afhankelijk blijft van een centrale of hoofdvestiging. Voorts kan in aansluiting hierop worden opgemerkt dat vanwege de betrek- kelijk geringe oppervlakte van de gemeente Heemstede de grootste afstand tot de bibliotneek voor gemeentenaren ten hoogste drie kilometer be- draagt. Onder het verzorgingsgebied verstaat de bibliotheekwet: het gemeentelijk gebied. De facto beperkt zich de dienstverlenir.g niet tot de gemeente- grenzen van Heemstede. Een groot aantal inwoners van Aardenhout ge- meente Bloemendaal) - met circa 4.000 ingezetenen - wêl over een biblio- busvoorziening echter niet over een eigen vaste bibliotheekvestiging be- schikkend, evenals van Haarlem-Zuid (in 1927 geannexeerd bij Haarlem) maakt gebruik van voorzieningen aanwezig in Heemstede, zoals het N.S.- station,-banken, winkels en de bibliotheek. Voor wat betreft Aerdenhout maken tenminste 1.000 personen geregeld gebruik van de diensten der - 13 -

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 16