2e afd. 30 maart 1978 35 Gemeentelijke Openbare Bibliotheek Heemstede. Er wordt op gewezen dat Heemstedenaren, lid van onze bibiiotheek, eveneens zonder extra kosten gebruik kunnen maken van de voorzieningen van de Stadsbibliotheek Haar- lem. Bestudering van het ledenbestand der discotheek leert dat deze instel- ling, verbonden aan de bibliotheek, een duidelijke regionale funktie vervult. 0°k op onderwijskundig gebied vervult Heemstede een regionale taak met o.a. 4 MAVO's, 1 HAVO, 2 Athenea (inklusief 1 gymnasium). Het Bisschop- pelijk College "Hageveld" en Christelijk Atheneum "Adriaen Pauw" tellen gezamenlijk bijna 1.000 leerlingen. Voorts bevindt zich in Heemstede 1 Pedagogische Akadernie met 375 studerenden. Het behoeft nauwelijks betoog dat dit scholenbéstand directe ir.vloed heeft op het bezit en het gebruik van de plaatselijke bibliotheekvoor- ziening. Ook veel leerlingen van de Pedagogische Academie aan de Leid- sevaart in Haariem lenen boeken voor hun stuaie die in Haarlem als re- gel uitgeleend zijn, in Heemstede. Uiteindelijk kan geen enkele biblio- theek onmiddeilijk voldoen aan alle wensen, omdat de specifieke vraag het aanbod verre overtreft. Dit laatste kan met een eenvoudig voorbeeld geTllustreerd vrorden. De er- varing leert dat voor bestsellers van schrijvers en illustratoren als bijv. HermansWoikers, Van het Reve, Lampo, Ruyslinck, Pieck, Pcort- vliet enz. van de bibliotheekgebruikers in Heemstede gemidce'd ten min- ste ,50 tot 100 direct belangstellenden zijn, zodat de wachttijd vcor een dergelijk boek bij een aanschaf van 2 of 3 exemplaren kan oplopen van en- kele maanden tot meer dan één jaar. Met betrekking tot de directe dienstverlening blijven in beginsel de ir, bovenvermelde nota aangegeven ontwikkelingslijnen gehandhaafd. Zoais be- kend is in 1974 een discotheek in het servicepakket opgenomen, aanvanke- lijk beperkt tot grammofoonplaten bibliografisch materiaal en muziek- tijdschriften) en sedert 1975 uitgebreid met muziekcassettes. Naast een onverminderde leeshonger kan een lichte verschuiving in de vraag worden geconstateerd van gepubliceerd materiaal ten gunste van zogenaamde niet-boek-materialen (behalve grammofoonpiaten en geiuidscassettes worden hiertoe gerekend: filmstroken, 8 mm-fiims, diareeksen, transparanten en videooandenkortom "kleine" en visueie media). 1 /1

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 17