2e afd. 30 maart 1978 35 Sedert 1974 is op de rijksbegroting een bedrag opgenomen voor een metho- disch onderzoek naar het funktioneren van de openbare bibliotheek als mediatheek, waaraan thans een beperkt aantal bibliotheken deelneemt. Indien mocht blijken dat bovengenoemde trend zich verder voortzet dan zou het aanbeveling kunnen verdienen deze verschuiving ook in de desbe- treffende begrotingsposten tot uitdrukking te brengen. Bij aanschaf van visueel uitleenmateriaal ligt het voor de hand dit in de bibliotheek- collectie te integreren. 6.1 MUZIEKBIBLIOTHEEKWERK Men kan de grainmofoonplaat ook beschouwen als een grafische registratie van een muzikale uitvoering of als vastlegging van een interpretatie van een geschreven partituur. Het accent wordt dan gelegd op de inhoud van het materiaal, de muziek, waarbij de grammofoonplaat in relatie wordt gezien tot partituren, bladmuziek en met literatuur over muziek. Bladmuziek en partituren maken tot op heden geen deel uit van de collec- tie der bibliotheek. De kombinatie bladmuziek en partituren wordt door- gaans muziekbibliotheek genoemd. Regelmatig worden, zowel in de bibliotheek als discotheek, vragen ge- steld of in Heemstede bladmuziek beschikbaar is. In alle gevallen wordt thans doorverwezen naar de stadsbibliotheek van Haarlem waaraan een mu- ziekbibliotheek van circa 20.000 banden verbonden is. Uit een steekproefsgewijze telling blijkt dat inwoners van Heemstede daar ruim 1.000 uitleningen per jaar voor hun rekening nemen. Het gaat hier- bij bijna uitsluitend om gangbare bladmuziek. Wanneer in de toekomst overwogen zou worden in Heemstede op bescheiden basis muziekbib'liotheekwerk te verrichten, bij voorkeur te verbinden aan de discotheek, zou een samen te stellen collectie dienen te bestaan uit eenvoudige speelmuziek en gangbare bladmuziek, eventueel in overleg met leerkrachten van het muziekonderwijs aan te vullen met elementaire mu- ziek voor samenspel (gedrukte muziekpartijen) Een dergelijke collectie dient gefaseerd over een aantal jaren opgebouwd te worden, met adviezen en aankoopsuggesties van de gebruikers, omdat slechts het veelgevraagde repertoire in aanmerking komt om opgenomen te worden, waarbij uiteindelijk te denken valt aan een totaal van 800 tot 1.000 banden. - 15 -

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 18