2e afd. 30 maart 1978 35 fieke vragen wordt verwezen naar de Schoolbibliotheekdienst der Pro- vinciale Bibliotheekcentrale Noord-Hol1andgevestigd in Santpoort. Wanneer zich in de toekomst de mogelijkheid van ondersteunend school- bibliotheekwerk, speciaal ten behoeve van de basisscholen ter plaatse, zou voordoen dient ernstig overwogen te worden hiervoor genoemde dienst der P.B.C. in te schakelen. Op het BEJAARDENBIBLIOTHEEKWERK wordt in het volgende hoofdstuk nader ingegaan. 7. WENSELIJKHEID EN MORELIJKHEDEN SAMENWERKING TUSSEN BIBLIOTHEKEN ON- DERLING. Vergeleken met een gemiddelde P.B.C. bibliotheek beschikt Heemstede over grotere collecties. Sedert de oprichting bestaat bovendien een overeenkomst van dienstverlening met de Stadsbibliotheek Haarlem diede leden in staat stelt studieboeken, waarover de bibliotheek niet beschikt en welke om reden van budget, collectieopbouw of beperkte belangstelling niet voor aanschaf in aanmerking komen, via een speciaal verwijsformu- lier te lenen. Ook voor muziek is deze dienstverlening van toepassing. Als zodanig kan volledig worden ingestemd met de omschrijving van onder- steunende dienstverleningzoals weergegeven in de Nota Structuur Open- baar Bibliotheekwerk in de Provincie Noord-Holland (Stichting Culturele Raad Noord-Holland1974): "Zo zijn er ook rayons met één sterke grote of middelgrote bibliotheek en éën of enkele goed ontwikkelde kleinere: Haarlem met Heemstede, Amstelveen met 'Jithoorn. Hier zal de grootste bibliotheek aan de kleinere belangrijke aanvullende diensten kunnen leveren, met behoud van de optimale ontwikkelingsmogelijkheden voor de kleinere bibliotheek. Het accent moet daarbij steeds liggen op aanvul- lende diensten die door de lokale bibliotheek niet zelfstandig tot een goede ontwikkeling gebracht kunr.en worden". (pagina 35). Voor incidenteel voorkomende gespecialiseerde vragen op bibliografisch gebied geeft Haarlem ondersteuning aan Heemstede. Sedert enkele jaren vervult de stedelijke bibliotheek Haarlem, die een duidelijke centrum- functie heeft voor de regio Zuid-Kennemerlandtevens de taken van regionale steunbibliotheek van de Koninklijke Bibliotheek, waarvoor een speciaal rijkssubsidie wordt ontvangen. Wanneer Heemstede ên Haarlem niet aan een vraag om literatuur kunnen - 17 -

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 20