2e afd. 30 maart 1978 35 De k&art van Heemstede toont een breed en gedifferentieerd scaia van instellingen en verenigingen die zich bewegen op het terrein van het sociaal-kultureel welzijnswerk. Gencemd kunner, o.a. worden drie instel- lingen voor sociaal-kultureel werk ofwel jeugd-, club-, en buurthuizen, kulturele instellingen als de Heemsteedse Kunstkring en vereniging Oud Heemstede-Bennebroeksinds kort cultureel centrum 't Oude Slot; in Haarlem gevestigd maar tevens functionerend ten behoeve van de reg'io: de Stichting Jong Haarlem Vooruit en Volksuniversiteit enzovoort. In het kader van haar informatiebemiddelende taak geeft de bibliotheek voorlichting via agenda's, programmaboekjes, affiches, periodieke uit- gaven e.d. van bovengenoemde instellingen, maar ook van bijvoorbeeld de Kerken en Sportverenigingen ter plaatse, de Stadsschouwburg, Con- certgebouw, V.V.V., Frans Hals Museum etc. In 1974 voorbereidontstaan uit het particulier initiatief, functio- neert een adviesgroep "Info-centrum" die concreet meedenkt bij de keu- ze van onderwerpen voor exposities van lokale, meer algemene of actuele aard. Zo vonden in het verleden gerichte tentoonstellingen plaats in samenwerking met o.a. ae gezamenlijke jeugd-jdub- en bĂșurthuizen, de plaatselijke commissie "Jaar van de Vrouw", een 1id van de jeugdfoto- club "Het Ogenblik", de vereniging "Oud Heemstede-Bennebroek"de Haar- 1emse Esperantistenvereniging Ook de discotheek heeft een ruimere, informerende functie. Door middel van voorlichtingsmateriaal worden inlichtingen gegeven over muziek- evepementen in de regio. Personen die op muziekgebied lezingen of voor- drachten geven komen materiaal uitzoeken: regelmatig worden opnamen ge- maakt voor missie en zending, met de ziekenhuisomroep Radio Parade wcrd samenwerking nagestreefd; instellingen als "Nieuw Unicun' maken gebruik van platen voor concerten; overwogen wordt grammofoonplaatconcerten te organiseren in samenwerking met 't Oude Slot. Bij het streven naar zogenaamde educatieve netwerken dient de plaatse- lijke bibliotheek samen met andere lokale en regionale organisaties bij te dragen vanuit haar eigen doelstelling van informatieve cndersteuning en begeleiding. Het is namelijk voor een zeer belangrijk deel via media als boeken, periodieken en audio-visuele materialen dat de mens zich verder kan ontwikkelen en ontplooien teneinde als volv/aardig mens in onze gecompliceerde samenleving zo optimaal mogelijk te kunnen functio- neren. - 20 -

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 23