2e afd30 maart 1978 35 dit aantal öôk het veel arbeidsintensievere auditieve materiaal is ver- disconteerd. Binnen afzienbare tijd zal de Provinciale Bibliotheek Centrale Noord-Hol- land zich vestigen in Alkmaar. Alleen al vanwege de geografische Tigging van die gemeente verdient een uitgebreide "achtergrondcollectie" in de nabijgelegen centrumbibliotheek Haarlem voor de Heemstedenaar 100% voor- keur, maar öök wegens de grootte en inhoud van de coliecties, immers dank- zij een traditie van bijna vier eeuwen heeft Haarlem een gemeenschappe- lijk bezit opgebouwd van meer dan 400.000 banden. Vanwege de bewezen levensvatbaarheid die via de dagelijkse praktijk wordt aangetoond, waarbij de Heemsteedse bibliotheek voor beheers- en exploi- tatietaken kan terugvallen op het gemeentelijk apparaat, daarbij reeds over relatief uitgebreide en gevarieerde collecties beschikt en doormid- del van een speciale overeenkomst voor gespecialiseerde literatuur en ev. bibliografische assistentie een beroep kan doen op de stadsbiblio- theek Haarlem, is het thans niet verantwoord de organisatiestructuur van de - zelfstandige - gemeentelijke openbare bibiiotheek Heemstede om te buigen in de richting van integratie binnen de structuur van een pro- vinciale bibliotheekcentrale. 10. AANBEVELING. Zoals reeds onder punt 2 is vermeld hebben wij spoedshalve de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk verzocht ontheffing te ver- lenen van de verplichting tot aansluiting bij de provinciale bibliotheek- centrale. Gelet op voorgaande beschouwingen stellen wij u voor in te stemmen met het onderhavige plan en ons verzoek tot ontheffing te bekrachtigen door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester W.H.van den Hoek W.H.D.Quarles van Ufford - 23 -

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 26