4-e afd. 30 maart 1978 39 De minister houdt, zoals zich laat begrijpen, als leidraad bij het concreet invullen van de regionalisatie de gemeentebesturen zijn ont- werp van wet Reorganisatie Binnenlands Bestuur voor. De onzekerheid over het doorvoeren van een bestuurlijke reorganisatie als in het wets- ontwerp bedoeld behoeft, althans voor Zuid-Kennemerland, naar onze mening het volgen van deze leidraad niet in de weg te staan. Het is geen toevaldat de voorstellen die wij u thans doen, antici- peren op een brandweerregionalisatie voor en door dezelfde gemeenten, die reeds op dit gebied veelvuldig samenwerken. Het bestuurlijk overleg over de regionalisatie van de brandweer was reeds enkele jaren vöör het verschijnen van de genoemde Interimrege- ling op gang gekomen en had reeds geresulteerd in een concept voor een gemeenschappelijke regeling. De verschijning van de Interimregeling kon echter worden begroet als een richtlijn van landelijk belang, waarnaar ook de samenwerking in onze regio zich zou dienen te richten, enerzijds op grond van de overtuigende wijze, waarop de minister zijn voorstellen heeft geaaan, anderzijds door de financiële helpende hand, welke hij in de regeling toesteekt aan hen, die tot de door hem gev/enste samenwer- king bereid zijn. In cisze zin heeft de verschijning van de Interimregeling geleid tot een stroomversne:iing in het regionalisatie-overleg. Op initiatief van de voorzitter van het gewest Kennemerland heeft zich in oktober 1976 een werkgroep gevormd, bestaande uit de burgemeesters van de gemeentenBennebroek, Beverwijk, Bloemendaal, Haarlem, Haarlemmer- liede en Spaarnwoude, Heemskerk, Heemstede, Hillegom, Velsen en Zandvoort of hun vervangers. Onmisbare bijstand werd verleend door de hoofdinspec- teur en de districtsinspecteur voor het brandweerwezen, de voorzitter van de brandweerkring Zuid-Kennemerlandde commandanten van de genoem- de gemeenten en de commissie verbindingen daaruit. Het secretariaatwerd gevoerd door het gewest Kennemerland. De werkgroep stelde zich een tweeledig doel - voortzetting van de reeds in 1974 aangevangen pogingen om te kornen tot een verdergaande regionalisatie van de brandweer in Kennemerland (in eerste instantie met nadruk op de verbindingsproblematiek) - het niet verloren laten gaan van de door de minister ter beschikking gestelde subsidiesvoor regionalisatie van de brandweer, zoals neerge- - 2 -

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 42