aTa- 30 naart 1978 39 qelegd in de Interimregeling. Na ampele voorbereidingen kunnen wij u thans een concept voorleggen voor een gemeenschappelijke regeling Regionale Brandweer Kennemerland waarover binnen de werkgroep overeenstemming is bereikt en waarmee ook' ons college zich kan verenigen. Het spreekt vanzelf, dat deze regeling na verlo°P van tijd onnieuw op zijn merites zal moeten en kunnen wor- den beoordeeld, aan de hand van de alsdan met de regeling opgedane er- vanng. Wij zijn echter van mening, dat het voorsteldat wij u hier- bij aanbieden, een goede basis betekent voor de opbouw van een regiona- le brandweerorganisatie met behoud van de zelfstandigheid van de plaat- seluke korpsen, aan welk laatste aspect wij grote waarde hechten. Voo- de vrijwilligers in de plaatselijke korpsen zal de regeling dan ook geen consequenties hebben. Wij achten het van belang, u aan te geven, dat wij de hoogste prioriteit toekennen aan de taken, welke in artikel 4 zijn genoemd onder de nummers 1. 2 en 9, zijnde het regelen van onderlinge bijstand, het instellen en instandhouden van een regionale brandweeralarmcentrale en het behartigen van de brandpreventie. Hierbij is de onder 1 genoemde taak een logische voortzetting van de reeds bestaande situatie. De voorbereidingen op het gebied van de verbindingen zijn voldoende gevorderd om u in het vooruitzicht te kunnen scellen, dat o op korte termijn voorstellen hierover zullen bereiken De aanpak en voortgang, alsmede de prioriteitsstelling van de overige punten achten wij een zaak van het bij de regeling in te stellen algemeen bestuur, waarin onze gemeente naar gewicht van inwonertal vertegenwoor- digd zal zijn. Een belangrijk onderwerp van gesprek tijdens de vergaderingen van de werkgroep is geweest de verdeelsleutel voor de kosten van de regionale randweer. Problemen werden veroorzaakt door de omstandigheid dat naar verwachting met elk van de deelnemende gemeenten in evenredige mate ge- ruik zou maken van alle diensten van de regionale brandweer. Uit deze constatering is het onderscheid voortgekomen, dat in de rege- 10^ wordt pemaakt tussen zo genoemde algemene en specifieke kosten' (artikel 16). Aangezien in artikel 16 een omschrijving wordt gebruikt, die slechts de bedoeling heeft "technisch" sluitend te zijn, lijkt het ons juist, u hier te verklaren, waarop genoemd onderscheid zich baseert.

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 43