4e afd. 30 maart 1978 39 Algemene kosten zijn die kosten, welke door de regionale brandweer wor- den gemaakt voor de instandhouding en/of bevordering van het veiligheids- niveau voor de gehele bevolking van de regio in gelijke mate. Overeen- komstig deze omschrijving worden de algemene kosten verdeeld over dedeel nemende gemeenten naar rato van hun inwoneraantallen. Specifieke kosten zijn in beginsel, zoals artikel 16, lid 4 zegt, die kos ten, die niet in redelijk gelijke mate ten behoeve van alie deelnemende gemeenten zijn geniaakt. Deze kosten worden toegerekend aan de gemeenten, die van de voorzieningen en diensten, waarvoor die kosten zijn gemaakt, gebruik hebben gemaakt en wel - zoveel mogelijk - naar de mate waarin zulks geschiedde. Overeenkomstig dit onderscheid zijn in de toelichting bij artikel 16 reeds de conclusies getrokken voor de kostenverdeling met betrekking tot de 16 taken van de regionale brandweer. Een bijzondere versie van de gevolgtrekkinq uit het bovenstaande vindt u in artikel 16, lid 5, dat handelt over de verdeling van de kosten, gemaakt bij de vervulling van de algemene preventietaak. Daar worden de kosten volgens de inwonertal- lensleutel verdeeld voor die gemeenten, die van de diensten van de re- gionale brandweer op dit gebied gebruik maken. De kosten van de regionale brandweer zijn, zoals u uit het bovenstaan- de heeft kunnen opmaken, nog niet nauwkeurig te becijferen, maar wel kan nu reeds worden voorspeld, dat deze voor - naar schatting - 75 80% zullen bestaan uit de kosten van melding en alarmering en de daartoe noodzakelijke verbindingsapparatuur en bediening. De kosten van de verbindingsapparatuur en bediening zijn geraamd op f 829.938,77. De totale jaarlijkse lasten, (kapitaalslasten enpersoneels lasten) worden geraamd op f 785.120,01. Door de minister van Binnenlandse Zaken is vast-gesteld de Interimrege- ling Rijksbijdragen Regionale Brandweren. Een door de minister erkende regionale brandweer kan voor een rijksbijdrage in aanmerking komen. Bij- dragen kunnen worden verkregen in de personeelslasten en in de materiële lasten (inrichting of aanpassing van een alarmcentrale, verbindingsnet- werk, lijnhuur P.T.T. en aanschaffing van bijzondere voertuigen). Toepassing van qenoemde interimregeling zal betekenen, dat een bijdrage van het rijk bij bovengenoemde investering mag worden verwacht van f 430.622,77. In de personeelslasten maq een bijdrage worden verwachtvan ongeveer f 28.000,--. De totale jaarlijkse lasten kunnen worden geraamd - 4 -

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 44