Inspecteur de Districtsinspecteurs voor het Brand- weerwezen, of hun plaatsvervangerstot wier ambtsgebied de deelnemende gemeenten behoren Regio Vestigingsgemeente de centrum-gemeente in de zin van de Inte- rimregeling Rijksbijdragen Regionale Brandweren, in casu de gemeente Haarlem. Doel Artikel 3. Het lichaam heeft tot doel door samenwerking der deelnemende gemeenten een zo doelmatig mogelijk georganiseerde en gecoördineerde repressieve en preventieve brandbestrijding en hulpverlening bij ongevallen en ram- pen te bewerkstelligen. Taken en werkzaamheden. Artikel 4. De Regionale Brandweer tracht het in artikel 3 gestelde doel te berei- ken door: 1. Het regelen van onderlinge bijstand in regionaal en interregionaal verband, met dien verstande, dat voor de daarvoor in aanmerking ko- mende gemeenten de bevoegdheid behouden blijft om met instemming van het algemeen bestuur met andere lichamen bijzondere regelingen te treffen ten aanzien van de hulpverlening bij brand, ongevallen en rampen. 2. Het instellen en instandhouden van een regionale brandweeralarm- centrale voor het in ontvangst nemen en verwerken van meidingen, het alarmeren van het personeel der deelnemende gemeenten en het onderhouden van de verbindingen. 3. Het maken van een organisatieplan, de gevarenanalyses en rampbe- strijdingsplannen voor vredes- en oologstijd. 4. Het opstellen van aanvalsplannen, voor zover dit niet door dedeei- nemende gemeenten kan geschieden. 5. Het voorbereiden van de organisatie voor het optreden van de brand- weer in ooriogstijd en andere buitengewone omstandigheden. 7 4e afd 30 maart 1978 39 het gezarnenlijk grondgebied van dedeelne- nende gemeenten;

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 47