30 maart 1978 BELEIDSPLAN 3IBLI0THEEKV00RZIENING HEEMSTEDE Heemstede, 7 maart 1978. Aan de Raad, 1. AAN'LEIDING TOT VASTSTELLING 6EMEENTELIJK BIBLIOTHEEK-BELEIDSPLAN. Op 29 januari 1975 aanvaardde de Eerste Kamer der Staten-Generaal het wetsvoorstel van de Het op het openbare bibliotheekwerk; een raamwet waarbij inhoudelijke zaken naaer uitgewerkt worden bij Algemene Maat- regelen van Bestuur. Deze wet kwam in plaats van de sedert 1921 vigerende, weliswaar her- ziene doch sterk verouaerde, Rijkssubsidievoorwaarden. Met ingang van 1 april 1975 werd van Rijkswege voor alle bestaande openbare bibliotheekinstellingen een personeelsstop ingevoerd. 0p 24-6-1975 verscheen het Koninklijk Besluit tot inwerkingtreding van de belangrijkste hoofdstukken van de biblictheekwet en enkele maanden later volgden verschillende uitvoeringsbepalingen. In hoofdstuk II: het Landelijk Plan voor de openbare bibliotheekvoor- ziemng wordt in artikel 3, lid 1, het volgende voorgeschreven: "De Semeenteraden stellen ten behoeve van het provinciaal plan na over leg met de belanghebbende instellingen, voor hun gemeente een gemeen- telijk plan vast". Op 15 september 1976 is door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland een plancommissie (onder voorzitterschap van A. Vlaar) geTnstalIeerd die Provinciale Staten van advies gaat dienen ter zake van de vaststelling van het provinciaal bibliotheekplan. Basis voor het provinciaal plan zijn de gemeentelijke plannen. Uit de elf provinciale plannen stelt de minister tenslotte het landelijk plan vocr de openbare bibliotheekvoorziening vast. Van cruciaal belang voor de voortgang van het huidige functioneren der Hecwsteedse bibliotheek is artlkel 27 van de wetstekst, hetwelk in dit verband integraal wordt geciteerd: "1. De vergoeding van kosten volgens het bepaalde bij of krachtens de- ze wet vindt niet plaats ten behoeve van een plaatselijke biblio- theak in stand gehouden binnen een gemeente met in totaal:

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 4