4e afd. 30 maart 1978 REGIONALE SRANDWEER KENNEMERLAND 39 TOELICHTING Consi derans De regionale brandweer is geen fusie van de plaatselijke brandweer- korpsen, doch zal zoals uit de redactie blijkt, opereren in aanslui- ting op en als verbindend element tussen de plaatselijke korpsen. Artikel 4. De in dit artikel genoemde 16 taken zijn ontleend aan de Interimrege- ling Rijksbijdragen Regionale Brandweren d.d.4 oktober 1976, met enke- le aanvullingen. Deze betreffen: sub 1: de toevoeging "met dien verstande Vergelijk de overgangsbepaling artikel 28. sub 9: de toevoeging "voorzover daarin door de betrokken gemeenten niet zelf wordt voorzien". Vergelijk artikel 16, lid 5. Voor wat betreft de verdeling van de kosten, welke de genoemde taken en werkzaamheden met zich medebrengen, mogen wij voor principe-uitspraken verwijzen naar de toelichting bij artikel 16. Artikel 5. In dit artikel wordt het behoud van de zelfstandigheid van de plaatse- lijke korpsen ook op het gebied van het materieel vastgelegd. Artikel 12. Gekozen is voor het voorzittersch3p van de burgemeester van Haarlem, enerzijds omdat Haarlem ae vestigingsgemeente is (zie artikel 2), an- derzijds omdat de regionale brandweeralarmcentrale in Haarlem zal wcr- den gevestigd. Artikel 16. De kosten van de regionale brandweer worden onderscheiden in algemene en specifieke kosten. Het onderscheid is ingegeven door de zekerheid, dat niet alle deelnemende gemeenten in gelijke mate gebruik zullen ma- ken van alle diensten van de regionale brandweer. Als fundament voor het onderscheid tussen algemene en specifieke kosten dient de overweging, dat enerzijds bepaalde voorzieningen bedoelen en tot resultaat hebben het ontstaan van een voor alle burgers van de re- gio gelijk niveau van veiligheid, terwijl anderzijds voorzieningen zul- len moeten worden getroffen voor de veiligheid van een specifieke ge- meente of zelfs een bepaald object in die gemeente. Het bevorderen en instandhouden van een voor alle burgers gelijk vei- ligheidsniveau heeft tot logische consequentie, dat in de kosten hier- van door de gemeenten behoort te worden bijgedragen naar rato van r.et aantal inwoners. Als specifiek aan te merken kosten daarentegen kunnen worden toegerekenc - 19 -

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 59