2e afd. 30 maart 1978 35 a. een inwonertal van minder dan vijfduizend; b. een inwonertal van vijfduizend of meer, doch minder dan dertigdui- zend, indien deze bibliotheek geen overeenkomst van dienstverlening heeft aangegaan met een nrovinciale bibliotheekcentrale. 2. De vergoeding van kosten voigens het bepaalde bij of krachtens deze wet vindt niet plaats ten behoeve van een provinciale bibliotheek- centraie, die met minder dan vijf plaatselijke bibliotheken, bedceld in het eerste lid onder b, een overeenkomst van dienstverlening heeft aangegaan. 3v0nze minister kan, de Bibliotheekraad gehoord, op verzoek van het be- voegde orgaan in het belang van het openbare bibliotheekwerk, zo no- dig onder door hem te stelien voorwaarden, van het bepaalde in het eerste en het tweede lid ontheffing verlenen. 4. Belanghebbenden kunnen van een beschikking bedoeld in het vorige lid binnen negentig dagen na de datum van verzending van de beschikki.ng bij ons in beroep komen". Vöor invoering van voornoemde wet waren bibliotheken in gemeenten van 20.000 tot 30.000 inwoners vrij zich bij een provinciale bibliotheek- centrale aan te sluiten, dan wei gua organisatie zelfstandig te func- tioneren. Zoals uit een beschrijving van de wordingsgeschiedenis zal blijken heeft de gemeente destijds bewust gekozen voor zelfstandigheid. Na invoering van de Wet op het openbare bibliotheekwerk is aan alle openbare bibliotheken die hierom verzochten - ôôk Heemstede - door het mirvisterie van C.R.M. een voorlopige ontheffing verleend van het hier- boven voormeld in artikel 27, lid lb. De nieuwe situatie houdt in dat uw raad een uitspraak gevraagd wordt over: a. aansluiting bij de Provinciale Bibliotheekcentrale Noord-Hoiiand; of b. samenwerking met de Stadsbibliotheek Haariem middeis een gemeen- schappelijke regeling; of c. bestendiging van de huidige autonome status. In het onder c genoemde geval zai wederom aan de minister van cuituur, recreatie en maatschappeiijk werk ontheffing moeten worden gevraagd. 2. UITVOERINGSBESLUITEN 0P GR0ND VAN WET 0PENBARE BIBLIOTHEEKWERK. Per 19 juli 1977 zijn vijf uitvoeringsbesiuiten van de Wet op hetopen- - 2 -

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 5