4e afd. 30 maart 1978 39 plichtingen van alle gemeenten, dienen de hieruit voortvloeien- de kosten te worden beschouwd als algemeen. sub 4: het opstellen van aanvalsplannen, voorzover dit niet door de deelnemende gemeenten kan geschieden. Gezien de plaatselijk verschillende situaties en aantallen dienen deze kosten als specifiek te worden beschouwd en der- halve naar mate van dienstverlening te worden toegerekend. sub 5: het voorbereiden van de organisatie voor het optreden van de brandweer in oorlogstijd en andere buitengewone omstandigheden. De voorbereidingen voor deze taken zijn zonder twijfel bovenge- meentelijk en dienen tot de algemene kosten gerekend te worden. sub 6: het regelen van de ieiding van de coördinatie bij het repres- sief optreden van de brandweer in groter verband. Zo er al van kosten sprake is, kan geen basis gevonden worden voor afspraken over specifieke toerekening. sub 7: het voorbereiden van de coördinatie van de gezamenlijke rampbe- strijdingsacties van de daarbij betrokken diensten en organisa- ties. Idem. sub 8: het bevorderen van het totstandkomen van uniforme gemeentelijke verordeningen, regelingen en voorschriften. Idem. sub 9: het behartigen van de brandpreventie, voorzover daarin door de betrokken gemeenten niet wordt voorzien. Een deel van de preventietaak bestaat uit het bevorderen en in- standhouden van de brandveiligheid in de bestaande situatie voor de gehele bevolking in gelijke mate (algemene preventietaak)Eer, ander deel betreft het adviseren omtrent brandbeveiliging in nieuw- bouw- of belangrijke verbouwprojekten. Het eerstgenoemde deel zou in beginsel behoren te worden gerekend tot de algemene kosten, wa- re het niet, dat enkele gemeenten in deze geen gebruik zullen ma- ken van de diensten van de Regionale Brandweer. Met het oog daarop is artikel 16, lid 5 ontworpen. Door gebruikmaking van het onder- scheid tussen de algemene en specifieke preventie wordt recht ge- daan aan het verschil tussen de op het punt van bouwaktiviteit statische en dynamische gemeenten. sub 10:het coördineren en verzorgen van opleidir.gen en oefeningen. In verband met de bestaande verschillen in voor opleidingen be- schikbare voorzieningen en in opleidingsniveau's dienen aeze kos- ten als specifieke te worden beschouwd. Gezien de thans reeds geldende praktijk zal de toerekening gee.n moei 1 ijkheden opleveren. sub 11het aanschaffen van bijzonder materieel dat dient ter dekking van de risico's die het algemeen risicobeeld in de deelnemende gemeen- ten te boven gaat. Per definitie algemeen; uitzondering voor specifieke situaties mogelijk, indien duidelijk is, dat niet elk van de aangesloten - 21 -

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 61