4e afd 30 maart 1978 MUZIKALE VORMING LEERLINGEN LAGERE SCHOLEN 40 Heemstede, 2 februari 1978. Aan de Raad, Het met ingang van het schooljaar 1975-1976 ingevoerde muziekonderwijs op de lagere scholen bestaat thans uit muzikale vorming van de leerlin- gen van de eerste en tweede klassen. De lessen worden door een docent van het Muziekcentrum Zuid-Kennemerland gegeven in het bijzijn van de klasse-onderwijzer(es)die daarbij zoveel mogelijk wordt begeîeid met, de bedoeling de lessen te zijner tijd zelfstandig te kunnen verzorgen. Bij de behandeling van de gemeentebegroting 1978 hebben wij u toegezëgd dat inzicht zal worden gegeven in de resultaten van het muziekonderwijs; Wij mogen u hiervoor verwijzen naar de bij de stukken ter inzage geleg- de brief van het Hoofdencontact d.d. 30 januari 1978, waarin van gunsti- ge ervaringen melding wordt gemaakt. Met de schoolhoofden heeft het Muziekcentrum overeenstemming verkregen over het hanteren van een leerplan muzikale vorming, gebaseerd op het door de Algemene Commissie Leerplanontwikkeling Muziek (A.C.L.O.) uit- gebrachte raamleerplan en omtrent de doelstelling voor een basisscnool- projekt; beide stukken liggen voor u ter inzage. Overleg met de hoofden en betrokken leerkrachten over de gewenste voort- gang van het projekt in het komende cursusjaar heeft geleid tot het vol- gende voorstel - gerichte begeleiding muzikale vorming in tweede en derde leerjaar; - begeleiding in de eerste klas als in die klas les wordt gegeven docr een leerkracht die nog geen begeleiding voor muzikale vorming heeft gehadgecombineerd met begeleiding naar keuze in de 2e of 3e klas; - 1 uur ambulante begeleiding op elke school door een docent van het Muziekcentrum t.b.v. begeleiding van het schoolteam, huTp bij muzi-. kale schoolprojecten en incidentele hulp of begeleiding aan ce leer- krachten van het 4e, 5e of 6e leerjaar. De kosten worden door de directeur van het Muziekcentrum voor het schoöl jaar 1978/1979 geraamd op f 88.720,--. Voor het lopende schooljaar bedroeg de raming f 55.551,—. Voor het

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 65