2e afd. 30 maart 1978 35 bare bibliotheekwerk verschenen, te weten: 1. het Besluit planprocedure openbaar bibliotheekwerk; 2. het Besluit dienstverlening openbaar bibliotheekwerk; 3. het Besluit begroting, jaarrekening en regeling financiële bijdra- gen openbaar bibliotheekwerk; 4. het Tijdelijk Besluit bijzonder bibliotheekvoorzieningen; 5. de Contributieregeling openbare bibliotheken 1976. Op de onder 1 en 2 genoemde besluiten wordt hieronder nader ingegaan. Het Besluit planprocedure openbaar bibliotheekwerk verplicht de gemeen- ten om vöör 1 januari 1978 een gemeentelijk plan vast te stellen. In verband met de korte termijn is inmiddels uitstel gegeven tot 1 april 1978. De op grond van artikel 27 van de bibliotheekwet gegeven mogelijkheid om voor gemeeiiten met minder dan 30.000 inwoners ontheffing te vragen van de verplichting zich aan te sluiten bij de provinciale bibliotheek- centrale M-H, is nader uitgewerkt in het "Besluit dienstverlening open- baar bibliotheekwerkï Dit besluit is 7 september 1977 in werking getreden. Binner. zes maanden nä deze datum dient een verzoek tot ontheffing te wor- den ingediend, derhalve vôôr 7 maart 1978. Spoedshalve hebben wij de minister van cultuur, recreatie en maatschappe- iijk werk, onder aanbieding van het conceptplan, ontheffing gevraagd. In het gemeentelijk beleidsplan dient o.a. aangegeven te worden of het a: of niet wenseiijk is nieuwe bibliotheekvestigingen te stichten ir.vroon- kernen van behoorlijke omvang waar nog geen lectuurvoorziening via een openbare bibliotheek (eventueel bibliobusvoorziening) plaatsvindt. Opdit punt wordt in hoofdstuk 6 teruggekomen. Het Besluit dienstverlening openbare bibliotheken geeft de voîgende om- schrijving van de serviceverlening van een P.B.C. aan een plaatselijke - bibl iotheek: "De dienstverlening van een provinciaie bibliotheekcentrale aan een plaatselijke bibliotheek die met het oog op de toepassing van artikel 27, eerste lid, aanhef en onder b, van de wet, een overeenkomst van dienst- verlening aar.gaat, houdt tenminste in: a. het voorzien in het personeel b. het voeren van de directie; c. het vceren van de financiële administratie;

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 6