2e afd. 30 maart 1978 35 d. de verzorging van de aankoop en de verwerking van de collectie; e. het aanvullend beschikbaar stellen van boeken en andere materialen; f. het voorzien in documentatie- en informatiediensten; g. het verlenen van bijstand bij de dienstverlening door de plaatse- lijke bibliotheek aan bijzondere groepen en instituten, dan wel het uitvoeren van deze dienstverlening". ad a+b. De bibliotheekvoorziening zoals deze zich plaatselijk - namelijk zo dicht mogelijk bij de gebruikers; de bibliotheekwet stelt obligatoir dat iedere gemeente met tenminste 5.000 inwoners over een bibliotheek moet beschikken - manifesteert heeft voor handhaving van het momentane niveau der directe dienstverlening in principe exact eenzelfde aantal personeelsleden inclusief leiding nodig, of het nu in P.B.C.verband is als filiaal van de Stadsbibliotheek. Voor het personeel zijn in de sfeer van de rechtspositie wel enige ge- volgen merkbaar, indien de stichting provinciale bibliotheekcentrale N-H als werkgever fungeert. Zo neemt het gemeentepersoneel deel aan een vrij gunstige ziekteverze- kering, het Instituut Ziektekostenverzekering Ambtenaren (I.Z.A.). De ten laste blijvende eigen ziektekosten van de ambtenaar worden, vooi-' zover deze 1% van zijn salaris te boven gaan en met inachtneming van be' paalde normeringen, door de gemeente vergoed. Bij gemeenten komt de A.O.W.-premie geheel ten laste van o'e werkgever, tehwijl bij een stichtingsvorm deze premie door de werknemer wordt be- taald. Daartegenover krijgt deze werknemer een compensatie A.O.W.-pre- mie, hetgeen verdisconteerd is in zijn bruto salaris. Voorts komen bepaalde sociale premies ten laste van de werknemer, in dienst bij een stichting, die niet door een ambtenaar worden betaald, te weten: Premies op grond van de Wet arbeidsongeschiktheidsverzekering (W.A.O.), de Werkloosheidswet (W.W.) en Ziektewet. De gevolgen van arbeidsongeschiktheid zijn voor de ambtenaar geregeld in de Algemeen Burgerlijke Pensioenwet. In de kosten hiervan wordt der- halve door de ambtenaar, middels de op zijn salaris ingehouden pensioen premie, bijgedragen. De gevolgen van werkloosheid zijn voor de ambtenaar op basis van het al gemeen ambtenarenreglement geregeld in de "uitkerings- en wachtgeldver- - 4 -

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 7