Ze afd. 30 maart 1978 VERBETERINGEN WONING NIJVERHEIDSWEG 3 51 Heemstede, 14 maart 1978. Aan de Raad, De gemeente heeft in eigendom de woning Nijverheidsweg 3. Gelet op de gezinssamenstel1ing van de huurder moet gekonkludeerd worden dat de huidige ruimte (3 slaapkamers) te krap is. In verband hiermede is een plan opgesteld, inhoudende het verplaatsen van de douche van de le verdieping naar de begane grond, waardoor ruimte ontstaat voor een vierde slaapkamer. Voorts is in dit plan begrepen de aanleg van een centrale verwarmings- installatie, waardoor het woongerief verder verhoogd wordt. De kosten van deze verbeteringen worden geraamd op f.37.500,--. Naar verwachting kan op grond van de "Beschikking geldelijke steun verbetering particuliere woningen" een rijksbijdrage worder, verkregen in de exploitatiekosten gedurende 20 jaar. Deze bijdrage wordt in een aflopend percentage verstrekt van 1% van de verbeteringskosten voor het eerste jaar, tot 3% in het twintigste jaar. Met de huurder is een huurverhoging van 5% van de verbeteringskosten overeengekomen. Afhankelijk van de voorwaarde bij een eventueel toe te wijzen rijkssubsidie kan deze huurverhoging nog aangepast worden. De huidige huur van Nijverheidsweg 3 bedraagt f.105,05 per rnaand. De woning is in beheer bij het gemeentelijk technisch bedrijf, sector gasvoorziening. Het lijkt ons wenselijk de kosten te dekken door een beschikking over de reserve gasvoorziening. Gelet op het feit dat de woning, na verbetering, belangrijk in woon- gerief wordt, achten wij deze investering verantwoord. Wij stellen u voor, conform bijgevoegd ontwerp-besluit, een krediet van f.37.500,-- ter beschikking te stellen en bij de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening een bijdrage in de exploita- tiekosten aan te vragen, alsmede de kosten te dekken door een beschik- king over de reserve gasvoorziening. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, W.H.van den Hoek W.H.D.Quaries van Uffcrd.

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 93