2e afd. 27 anril 1978 57 Tenslotte is aan uw Raad de bevoegdheid toegekend in incidentele geval- ien te besiissen of een onderbreking van langer dan twee maanden tussen twee perioden, waarin het wethouderschap is bekleed, als een niét-wezen- lijke onderbreking ncet worden beschouwd. Uitkering bij invaiiditeit In het nieuwe artikel 2a is thans het recht op het voortduren van deuit kerinq gecreëerd voor een wethouder die op de dag, waarop het genot van uitkering zou eindigen, invalide is. Laatstelijk genoten wedde Door invoeging van de artikelen 9a en 13a wordt duidelijk in de verorde- ning vastgelegd, dat voor de berekening van uitkeringen en pensioenen dient te worden uitgegaan van de wedde incîusief de vakantieuitkering, waarop de wethouders aanspraak hebben. Grensbedrag eigen pensioenen De voorqestelde wijziging van artikel 32 heeft ten doel bij overschrij- ding van het grensbedrag van het pensioen niet alleen de samenlopende poi itieke pensioenen, maar ook de met politieke pensioenen samenlopen- de andere overheidspensioenen evenredig te beperken. Uitkering bij vermissing In artikei 57, 3e iid, is thans ook een recht op uitkering van tweemaan den pensioen vastgeleqd voor de achterbiijvenden van een gepensioneerde wethouder, die vermist is. Herziening, wijziqing en herstei De in artikel 63 neergelegde bevoeqdheid van ons Coiiege om een op grond van de verordening genomen beslissinq te herzien of te wijzigen is, blijkens de thans voorgestelde redactie, omgezet in een verplichting. Bovendien is dit artikel uitgebreid met een verplichting tot herstel van een door ons College genomen beslissing, wanneer daarin een onjuistheid voorkomt. In artikel 64 zijn verder regelen gesteld omtrent de gevolgen van een beslissing, als in artikel 63 bedoeld. De overige wijzigingen zijn van redactionele aara en beogen de bedoeling van diverse bepalin- gen beter tot uitdrukking te brenqen. Wij stellen u voor tot vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluitover te gaan. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester W.H.van den Hoek W.H.D.Quarles van Ufford

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 10