2e afd 27 aoril 1970 57 verrekeninn van reeds betaalde bedragen, tenzij de betrok- kene redelijkerwijze had noeten begrijpen, dat hem te veel werd uitbetaald. c. Na lid 3 worden twee nieuwe leden toegevoegd, iuidende: 4. In afwijking van de twee vorige leden en onverminderd arti- kei 58 zijn burgemeester en wethouders bevoegd tot terugvor- dering of verrekening van te veel betaalde bedragen, indien de herzieningsbesiissing, onderscheideniijk de wijzigings- beslissing is genomen binnen vier maanden na de dagtekening van de herziene besiissinn, onderscheidenlijk binnen vier maanden nadat burgemeester en wethouders bericht hebben ont- vangen van wijziging in de feiten. 5. Herstei van een beslissinq als bedoeid in artikel 53, lid3, binnen vier maanden na de dagtekening van de herstelde be- slissing, leidt tot terugvordering of verrekening van te veel betaalde pensioenbedragen. Herstel van een beslissing, als bedoeld in de voriqe volzin, na de daargenoemde termijn, leidt slechts tot terugvordering of verrekening van te veel betaal- de pensioenbedragen, indien de betrokkene redelijkerwijze had moeten begrijpen, dat hem te veel werd uitbetaald. XVII Artikel 70 wordt qewijzigd als volgt: a. Aan lid 1 worden twee volzinnen toegevoegd, luidende: Indien haar terzake van het latere huwelijk eveneens pensioen toekomt, hetzij krachtens de Algemene pensioenwet politieke ambtsdragers, hetzij krachtens een andere regeling, als bedoeld in artikel 34, lid 2, wordt het opnieuw toe te kennen pensioen berekend met overeenkomstige toepassing van artikel 23 en arti- kel 34, lid 1, tenzij toekenning van een dezer pensioenen, waar- bij het recht op het andere pensioen vervalt, tot een hoger be- drag leidt. De vorige volzin vindt overeenkomstige toepassing, indien de we- duwe ter zake van het latere huwelijk recht op bijzonder wedu- wenpensioen verkrijgt. b. Met vernummerinq van lid 2 tot lid 3 wordt een nieuw lid 2 inge- voegd, luidende: 2. Bij toekenninq aan de weduwe van weduwenpensioen ingevolge het vorige lid wordt het wezenoensioen van haar kinderen, als bedoeld in artikel 24, lid 1, eerste volzin, nader vastge- steld overeenkomstig het bepaalde in dat artikel en met in- achtneming van artikel 25, lid 2, indien artikel 23 overeen- komstige toepassing vindt bij berekening van het weduwenpen- sioen. c. Lid 3 (nieuw) wordt qelezen: 3. Het weduwenpensioen of de weduwenpensioenen en het nader vast- gestelde wezenpensioen gaan in met de dag volgende op die van de ontbinding van het huwelijk. Herberekening van de pen- sioenen ingevolge de laatste volzin van lid 1 geschiedt met ingang van de daq, waarop het bijzonder weduwenpensioen in- gaat of zou ingaan. _g_

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 16