8. natuurwetenschappelijke waarde de bijzondere en als zodaniq gev/aardeerde samenhang tussen de ba- sisfaktoren van het landschap, zijnde bodem, waterhuishouding en reliëf, in gedeelten van het landschap, welke samenhang van belang is voor de studie van flora en fauna, alsmede die eigenschappen van een gebied die voor de wetenschap die de vormen van de aardop- pervlakten bestudeert, van belang is. 9. landschappelijke waarde de bijzondere en als zodanig gewaardeerde samenhang tussen de mens en zijn omgeving vanwege de natuurlijke gesteldheid van het gebied in wisselwerking met het aldaar aanwezige cultuurpatroon. 10. detailhandel het bedrijfsmatig te koop aanbieden (waaronder de uitstalling ten verkoop), verkopen en/of leveren van gcederen aan de uiteindelijke verbruiker of gebruiker, ëén en ander met uitzondering van straat- of rivierhandel 11onderkomens voor verblijf geschikte - al dan niet aan hun bestemming onttrokker, - voer- en vaartuigen, toer- of stacaravans, voorzover deze niet als bouv/werken zijn aan te merken, als ook tenten. 12. ambachtelijk bedrijf het ondernemingsgewijze vervaardigen, bev/erken, onderhouden en/of herstellen van goederen, als ook - in verband hiermee - ae verkoop en/of levering van ter plaatse ongeslagen en/of uitgestalde goede- ren, waarbij het accent niet ligt op massabewerking en waarbij ceen schade aan het leefmilieu v/ordt of kan worden veroorzaakt die uit een oogpunt van planologische noodzaak of wensel^jkheid niet te dul- den is, één en ander zoals plaatsvindt in een drukkerijtje, in een timmermanswerkplaats en bij een rijwielhersteller. ^Artikel 2 Vrijstelling voor kleine bouwwerken en ge<":nge afv/ijkingen 1. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd vrijstellir.g te verlenenvan de bepalingen van het plan voor: a. het bouv/en van kleine, niet voor bewoning bestemde bouwA-erke:) ten behoeve van de dienstverlening van overheidswege, het open- baar bestuur en openbare nutsbedrijven, zoals transformatorhuis- jes, schakelhuisjes, gemaalgebouwtjestelefooncellen en wacht- huisjes voor verkeersdiensten, mits deze niet groter zijn dan 60 m3 en de hoogte niet meer bedraagt dan 3.00 m; b. het bouwen van kleine bouv/werken, niet zijr.de gebouv/en die om wa- terstaatkundige of verkeersredenen noodzakelijk zijn, zoais dui- kers en keermuren; c. geringe veranderingen in de tracés van wegen en de aanpassing daaraan van de iigging en de vorm van besterr.mingsgrenzen, incien bij definitieve uitmeting blijkt, dat een weg als gevolgvan de werkeiijke toestand van het terrein siechts kan worden uicgevoerd als op ondergeschikte punten van het piar. wordt afgeweken; d. afwijkinqen van het pian, inbegrepen bebouv/ingsgrenzen en -cp- perviakten, teneinde de uitvoering van een bouwplan mogelijk te 4e afd 18 mei 1978 60

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 17