4e afd 18 mei 1978 60 mogelijkheid voor belanghebbenden daartegen bezwaren in te dienen geven burgemeester en wethouders kennis aan de eiger.aren en gebrui- kers van de aangrenzende gronden en gebouwen en openbare kennis in een of meer dag- of nieuwsbladen die in de gemeente worden verspreid. în deze bepalingen wordt onder belanghebbende verstaan een ieder die persoonlijk belang heeft bij de voorgenomen veranderingen van- het ge- bru i k 8. Indien de aan een vrijsteîîing verbonden voorwaarden niet worden nage- îeefd wordt het betrokken met de bestemming strijdige gabruik geacht plaats te vinden zonder vrijsteîîing. H00FDSTUK III OVERGANGS- EN SLOTBEPALINGEM. Artikel 20 Voortzettinq bestaand qebruik. Onbebouwde gronden en bouv/werken die bij het van kracht worden van het pîan in gebruik zijn voor andere doeleinden dan waarvoor zij bîijkens de bestemming ingevolge het pîan mogen worden gebruikt, nogen voor die doeîeinden in gebruik blijven. Artikel 21 fiedeelteîijkd vernieuwing of verandering van bestaar.de boúw- werken. Bestaande bouvAverken, die door hun bestaan als zodanig, hetzij door hun afmetingen niet voldoen aan de bestemningen van het pîan of aan één of meer bepalingen dezer voorschriften, nogen gedeeîtelijk worden vernieuwd of gedeeltelijk worden veranderd met dien verstande dat: a. vernieuwing of verandering van bouwwerken ten behoeve van een voorge- nomen ander gebruik slechts is toegestaan indien ook dat andere ge- bruik overeenstemt of althans minder strijdig is met de bij dit plan aan de grond gegeven bestenming; b. reeds bestaande afwijkinnen van de bepalingen van dit pîan, ook naar hun aard, niet mogen worden vergroot. Artikeî 22 Herbouw na caîamiteit. 1. Bou'wwerken als bedoeîd in artikeî 21 mogen - behoudens onteigening overeenkomstig de wet - in gevaî van verwoesting ten gevolge van een calamiteit geheeî worden herbouwd met dien verstande dat het bepaalde in artikel 21 onder b op overeenkomstige wijze van toepassing is. 2. De vergunning voor deze herbouw wordt slechts verleend indien de aan- vragc d .artoe is ingekomen binnen 3 jaren nadat het bouwwerk is teniet- gegaan. 3. Burgemeester er, wethouders verlenen vrijstelling van de terraijn ge- noemd in lid 2, indien en voorzover zulks vanwege een ter zake die- nende procedure noodzakelijk is. Artikel 23 Vrijsteliing in verbar.d met afwijkingen. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd in gevallen als bedoeld in de artikeîen 21 en 22 ten behoeve van vergrotingeri van bestaance afwijkingen vrijstelling te verlenen van het bepaalde in artikel 21 onder b, met dien verstande dat de hooate en de oppervlakte van een bestaand bouwiverk met niet meer dan 15% mag worden verhoogd respectievelijk vergroot ten op- zichte van de afmetingen op het tijdstip van tervisielegging van het

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 33