4e afd. 13 mei 1978 60 boezempei1 (N.A.P. -0,60 m) van de Leidsevaart ais uitgangspunt ge- hanteerd. Dit is mogelijk omdat de in het gebied aanwezige waterlopen in open verbinding staan met de Leidsevaart. Deze waterlcpen hebben de bestemming water gekregen. De woonbebouwing langs de Herenweg is op een enkele uitzondering na als zodanig bestemd. Recente ontwikkelingen, gebaseerd op genoemde herziening van 19 30 hebben ertoe geleid dat langs de Herenweg lintbebouwing is ontstaan. Verdichting zal het lintachtige karakter van de bebouwing versterken, waardoor de ruime voorstedelijke sfeer van het gebied verloren zal gaan. Met het oog hierop is bepaald dat siechts vrij- staande woningen en vjoningen van het type "twee onder één kap" toe- laatbaar zijn. De diepe voortuinen van deze woningen versterken de ruime opzet. De voorgevelrooi1ijnen zijn in verband hiermee nagenoeg conform de be- staande situatie getrokken. Ten aanzien van de diepte van de bouwblokken kan worder opgemerkt dat uitbreidingen in achterwaartse richting in beperkte rnate mogelijk die- nen te zijn. Zoals op de plankaart van het streekplan voor Zuid-Kenr.emerland, Her- ziening 1970 is aangegeven, zullen aan weerszijden van de Herenweg 'in de toekomst aparte fietspaden worden aangelegd ten behoeve van het re- creatieverkeer. Deze baan voor recreatieverkeer is geprojecteerd door Grcenendaal en gaat vervoigens via het zuideiijk deel van de Herenweg an de Manpadslaan verder in westelijke richting. Uit overleg met de Rijkswaterstaat is gebleken dat het mogelijk is om het tracé zodanig te projecteren dat de karakteristieke panden Herenweg 33/33a en 35 gehandhaafd kunnen worden. Mede gezien de recreatieve functie van de Manpadslaan zulien het pro- fiel en daarmede het karakter ervan worden gehandhaafd. Aan de zuidzijde van de Manpadslaan, bij de brug over de Leidsevaa>t staat een gebouw, genaamd "De Kapel". Het gebouw dateert uit de ISe eeuw en staat vermeld op de monumentenlijst. Het huidige gebruik aîs woning kan worden voortgezet. Langs de Herenweg is een aantal bedrijven gevestigd, namelijk een rui>- berverwerkend bedrijf, een verwarmingsinstallatiebedrijF en een garage bedriif annex pornpstation. Voorts bevinat zich langs de Heren./eg een gebcuw ten dienste van da opslag van goederen. Deze bedrijven bezoroen de omwonenden geen overlast, zodat geen noodzaak bestaat tot verplaat- sing of tot beperkende maatregeien. Op het terrein van de twee eerstgenoemde bedrijven is een beperkte uit breiding van de bestaande bedrijfsruimtei toegestaan. Aan de Manpadslaän, hoek Leidsevaart is een houtverwerk.end bedrijf ge- vestigd. Ook dit bedrijf kan in beperkte mate uitbreiden. De bebouwing langs de Herenweg bestaat voornamelijk uit vrijstaande of half-vrijstaande gebouwen. Ze zijn voor het grootste deel voorzier. vsn ruime voortuinen waardoor het voorstedelijke karakter van het gebied extra benadrukt wordt. Een uitzondering hierop vormen de panden Herenweg 19/21, 33/34a en 35. De panden Harenweg 33/34a en 35 zijn in gebruik als woor.huis respecf/e velijk pannekoekenhuis. Beide panaen zijn karakteristiek voor de

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 39