4e afd. 18 mei 1978 dat een fjedeelte van de agrarische bebouwing langs de Herenv;eg even - eens niet gehandhaafd is in het bestemmingsplan. De commissie is van mening dat de wcningen aan de Herenweg 2033 en 2035 qua karakter en gebruik (pannekoekenhuisje) volledig passen in de recreatieve route. Het bestaande profiel van de Herenweg is bovendien wel zo breed dat ook fietsers en wandeiaars hiervan gebruik kunnen maken. Het argument tot noodzakeiijke afbraak ontgaat de commissie. x) Nader overleg met de Rijkswaterstaat heeft geleid tot de aanpassing van het tracé zodat beide karakteristieke panden gehandhaafd kunnen worden. Het door het Landbouwschap bedoelde gedeelte van de agrarische bebouwing langs de Herenweg heeft uit stedebouwkundige overwegingen de bestemming A(r) gekregen. (zie blz. 11 van de toeiichting) 6. De opgenomen bestemming Voikstuinen acht de commissie ter plaatse aan- vaardbaar. Wei betreurt zij dat de gemeente geen invloed heeft op de uitgifte van deze terreintjes en dat derhalve geen zekerheid bestaat dat deze terreintjes ten goede komen aan de grcep die hieraan demeeste behoefte heeft. Zij acht de oprichting van kassen op het volkstuinencom- plex niet raadzaam, zulks gelet op de verstoring van het uitzicht van de bewoners van de woningen aan de Schielaan. Plat gias is haarsinziens wel toelaatbaar. x) De oprichting van kassen op het volkstuinencomplex is in de voorschrif- ten uitqesloter.. Plat glas is wel toegestaan. 7. De commissie is van mening dat het vereiste van een aanlegvergunning (zoals door de directeur van de Provinciale Planologische Dienst is be- doeid) voor alle in artikel 13 lid 3 genoemde werken of werkzaamheden gebonden dient te zijn aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten. In artikel 13 lid 4 is bepaald, dat dit slechts geTdt voor de werken genoend onder lid 3 a tot en met e. x) Daar door de commissie niet wohdt aangegeven welke belangen van boven- gemeentelijke aard het noodzakelijk maken dat aanlegvergunningen sTechts kur.nen worden verleend na ontvangst van een verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten en ook overigens de wenselijkheid daarvan niet wordt ingezien, is aan het verzoek van de commissie niet voldaan. Behocrt bij raadsbesluit van 18 mei 1978, nr. 60. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 52