4e afd. 31 augustus 1978 AANKOOP WASSERIJEN C.A. BLEKERSVAARTWEG 92 Heemstede, 1 augustus 1978. Aan de Raad, Het is naar ons oordeel zeer gewenst dat de gemeente de eigendom ver- krijgt van de twee aan de B1ekersvaartweg staande wasserijen, resp. nr. 21 en nr. 43 en de daarbij behorende grond, in totaal groot 13.235 m2. Met narne de meest noordelijke wasserij staat op een strategisch be- langrijke plaats in net plangebied van het komende ontwerp-bestemmings- plan "Blekersvaartweg-Burgvan Lennepweg". In dit plan zal - zoals u bekend is - o.m. woningbouw worden geprojec- teerd. Bij handhaving van de wasserijen zullen de bewoners van het toe- komstige woongebied ongetwijfeld overlast ondervinden van deze bedrijven. Als de gemeente de eigendom verkrijgt en de wasserijen worden gesloopt, zal deze hinder voorkomen worden en bovendien een harmonische ontwikke- ling van het plangebied bewerkstelligd kunnen worden. Andere voordelen van aankoop en nadelen van niet-aankopen zijn vermeld in de voor u ter inzage gelegde stukken. Met de eic inaren van de wasserijen c.a. is overeenstemming verkregen over aankoop voor de prijs en onder de voorwaarden welke zijn vermeld in de eveneens voor u ter visie gelegde voorlopige koopakten. Wij zullen ernaar streven dat een rijksbijdrage wordt verkregen in de kos- ten van de reconstructie en de sanering, welke door de verwerving van de eigendom van de wasserijen mogelijk worden. Mocht onverhoopt geen rijksbijdrage worden toegekend, dan kunnen de kos- ten van aankoop, afbraak en bouwrijp maken enz., voor zover niet gedekt door opbrengst bij verkoop, v/orden betaald uit de reserves van het grond- bedrijf. Wij stellen u voor tot aankoop overeenkomstig bijgevoegd ont- werp te besluiten. Burgemeester en wethouders van HFEMSTEDE, De secretaris, ABu i ter1s De burgemeester, G.J. Willemse, 1 b

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 31