4e afd. 31 augustus 1978 99 OPHEFFING BUSLIJN AMSTELLAAN-WILHELMINAPLEIN (SCHOOLBUS) Heemstede, 8 augustus 1978. Aan de Raad, Het gebruik van de schoolbus, welke dagelijks voor en n., sihooltijd van de Amstellaan naar het Hilhelninaplein v.v. rijdt, is gering. Volgens een opgave van de Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. bedroeg de gemiddelde busbezetting over het schooljaar 1977/1978 per rit 8,75. Er is geen reden om aan te nemen dat de gemiddelde bezetting 1n het schooljaar 1978/1979 hoger zal zijn. Het gebruik van de bus weegt naar onze mening niet op tegen de kosten, die voor 1979 worden geraamd op f 36.400,--. Binnenkort zullen wij uw raad een voorstel doen tot het beschikbaarstel- len van een krediet voor het piaatsen van verkeerslichten op de hoek van de Rijnlaan en de Herenweg. Door deze verkeerslichten zal de verkeerssi- tuatie voor de schoolgaande jeugd uit de Rivierenwijk aanzienlijk verbe- teren. Wij menen dat het financieel niet langer verantwoord is de buslijh te handhaven. Aangezien bovendien do verkeerssituatie door het plaatsenvan verkeerslichten zodanig zal verbeteren dat de schoolgaande kinderen uit de Rivierenwijk niet in een ongunstiger positie zullen verkeren dan de kinderen uit andere delen van de gemeente, hebben wij besloten u voor te stellen te bevorderen dat de buslijn wordt opgeheven, zulks met ingang van 1 januari 1979. Bij de bepaiing van voornoemde datum is ons college ervan uitgegaan dat bovenvermelde verkeerslichten voor 1 januari 1979 geplaatst zullen worden. Als dit niet het geval zal zijn dan zal met de onderwijscommissie nader overieg gepleegd worden over een nieuwe datum. Eurgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, Da secretaris, De burgemeester, W'.H.van den Hoek W.H.D.Quarles van Ufford

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 45