2e af"- 31 augustus 1978 106 tinheidsaspecten - die neer inhouden dan alieen technisch/economische elementen (te denken valt aan een samenhang met andere nutsvoorzienin- gen) uitvoerig moeten worden bezien. In verband met die doelmatigheid noemdé hijúitgevoerde studies waaruit blijkt dat uit oogpunt van beheer en kontakt met afnemers geïntegreerde bedrijven voor de gas- water- en elektriciteitsdistributie worden voor- gestaan. Heemstede heeft hiermee uitstekende ervaringen en er is geen reden om aan te nemen dat dit voor de toekomst anders zal zijn. De si- tuatie voor Heemstede is gunstig wat betreft het produktiecentrum en het laboratorium; tevens ontbreken in de Heemsteedse situatie lange transportleidingen (kwaiiteitsverlies) Bij brief van 25 april 1978 is het ontwerpplan door Gedeputeerde Sta- ten aan Provinciaie Staten aangeboden onder bijvoeging van reacties en versiagen. Op diverse aspecten werol nader ingegaan. Nogmaals werd door Gedeputeerde Staten uiteengezet dat de wetgever het begrip doelmatigheid niet beperkt tot technische doelmatigheid maar uit- strekt tot de bestuurlijke en organisatorische aspecten van dit begrip en dat hij bovendien de hele wetswijziging piaatst in het kader van de in de toekomst te verwachten ontwikkelingen op het gebied van de drinkwater- voorziening."Aan de orde was dus niet de vraag of nu of in het verleden de Wate''1eidingbedrijven hun taak goed vervuld hebben, maar wel hoe de organisatiestructuur van de drinkwatervoorziening behoort te zijn als niet langer op grote schaal over grondwater beschikt zou kunnen worden, maar op zeer grootschalige wijze oppervldktewater als grondstof voor drinkwater verwerkt zou moeten gaan wordën om de doeistelling van onge- stoorde levering van voldoende water van goede kwaliteit tegen aanvaard- baar (gelijk) tarief waar te maken". Volgens Gedeputeerde Staten heeft de wetgever wel duidelijk gemaakt dat het belang van een met het oog op de toekomstige taken goed toegeruste bedrijfstak van de openhare watervoorziening prevaleert boven het behoud van goed werkende horizontale nutsbedrijven Verder stelden feieputeerde Staten in hun brief dat de door de wetgever gewilde grootschaligheid een koppeling van produktie en distributie impli- ceert. Deze materie anders benaderend kan zo meent dit college, ook gesteld wor- den, dat het persë niet doelmatig is kleinore gemeentelijke bedrijven be- last te laten met voor hen in de toekomst te zwaar wegende opgaven. n

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 64