2e afd, 31 augustus 1978 lüb Gedeputeerde Staten stelden dat zij de nogelijkheid hebben geopperd ons overeenkomstig de aanwijzingen van het overnemende bedrijf werkzaanheden aan de húidige horizontaal geïntegreerde bedrijven op te dragen om de ge- volgen van de desintegratie te beperken. Over het bezwaarschrift van de gemeente Heemstede werd geschreven: Na hetgeen reeds is opgemerkt over de desintegratieschade die voor de gemeen- te ontstaat bij overname van het Heemsteedse distributiebedrijf moet wor- den opgemerkt, dat er overigens nauwelijks twijfel aan ma£ bestaan dat een bedrijf van deze omvang in een groter geheel dient te worden opgenomen". In hun vergadering van 22 mei j.1. hebben Provinciale Staten het ontwerp- plan tot reorganisatie vastgesteld, waarbij een viertal moties zijn aan- vaard, die overigens het plan inhoudeüjk onveranderd laten. Op 7 juli j.l. heeft de minister van Vol Ksgezondheid en M,ilieuhygiëne be- sloten het ontwerpplan tot reorganisatie van de drinkwatervoorziemng în Noord-Holland d.d. november 1977 bekend te maken, daardoor wordt aan de belanghebbende qemeenteraden gelegenheid gegeven om binnen 3 maanden na bekendnakinq hun bezwaren tegen het plan in te dienen bij de Kroon. In de Nederlandse Staatscourant van 21 juli 1978 no. 140 is het Reorga- nisatieplan gepubliceerd Het plan opnieuw bestuderend komen wij tot de conclusie dat door Gede- puteerde Staten geen nieuwe argumenten zijn aangevoerd en dat uw eerder geformuléerde bezwaren dan ook gehandhaafd kunnen blijven. Ter adstructie kan nog aangevoerd worden dat omtrent de juiste structuur van nutsbedrijven bij de regérinq geen duidelijk idee bestaat. Dit bliikt uit het feit dat begin juni 1978 de rninister van Economische Zaken, de minister van Volksgezondheid en Mi1ieuhygiëne en de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken hebben besloten tot het instellen van een Commissie Concentratie Nutsbedrijven. De commissie, onder voorzitterschap van de heer Vergeer, oud-wethouder van Utrecht, gaat zich bezighouden met de verschillende vormen en mogelijkheden van concentratie van de nutsbedrij- ven in de sectoren gas, water en elektriciteit. Bij de parlementaire behandeling van de Energienot.a heeft de regering toegezegd na te gaan hoe de oordeelsvorming over de meest geëigende vorm van concentratie van nutsvoorzieningen kan worden bespoedigd. Want een goede organisatie van de nutsbedrijven is van groot belang voor een effi- ciënt functionerende energie- en drinkwatervoorziening in ons land. Weliswaar niet nieuw, maar toch extra door de provincie benadrukt is het solidariteits-principe. Om dit na te streven zijn er andere mogelijkheden

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 65