4e afd. 107 Heemstede, 8 augustus 1978. Aan de Raad, Door de ingebruikneming van het nieuwe schoolgebouw in de Geleerden- wijk zal de oude St.Jozefschool met bijbehorende grond aan de Herenweg ingevolge de bepalingen van de Lager-onderwijswet 1920 aan de gemeente in eigendom overgaan. Het lag aanvankelijk in de bedoeling dat het gebouw nog dienst zou doen voor de tijdelijke huisvesting van de St.Antoniusschoolvoor welkeschoo een nieuw schooigebouw zal worden gesticht. Voor deze tijdelijke huisves- ting is inmiddels een andere oplossing gevonden. Vooral met het oog op brandgevaar is het thans gewenst dat op korte ter- mijn tot afbraak van het gebouw wordt overgegaan. De hieraan verbonden kosten bedragen blijkens de voor u ter inzage gelegde beqroting 98.700, De werkzaamheden omvatten het slopen van het schoolgebouw, een aanbouwen fietsenberging met inbegrip van funderingen en rioleringen, alsinede het verwijderen van de oiietanks. Voorts zullen de gevel van het aangebouwde woonhuis, een houten afdak en een aanbouw van het naastgelegen broederhuis moeten worden hersteld. Niet geraamd zijn de kosten van het slopen van de op de speelpiaats aan- wezdge betonnen bunker. De noodzaak tot het slopen hiervan wordt mede be- paald door de bestemming van het vrijkomende terrein, waaromtrent wij in-j middels advies aan de stedebouwkundige hebben gevraagd. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor een krediet van 98.700,-- beschikbaar te steilen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester W.H.van den Hoek W.H.D.Quarles van Ufford U i C'

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 67