3e afd. 31 auqustus 1978 RENOVATIE 48 WONINREN TALMASTRAAT EN KADIJK Heemstede, 25 juli 1978. Aan de Raad, Bij besluit van uw colleqe van 29 juli 1924, nr. 73, werd besloten tot de bouw van 46 woninqen en 2 winkels aan de Talmastraat en de Kadijk. Deze woninqen en winkels zijn in 1925 qereedqekomen en in beheer qeqeven aan de woninqbouwvereniqinq "De Haemstede". In de loop van de jaren zijn de twee winkels tot woninqen verbouwd. De bouw vond plaats zonder rijksvoorschot en zonder rijksbijdraqe in de exploitatie. Bij uw besluit van 30 juni 1962, nr. 148, werd een krediet verleend van f 90.235,— voor het vernieuwen van schuren, het aanbrenqen van dakkapellen en het vernieuwen van de elektrische installaties. In 34 woninqen werd in de loop van de na-oorloqse jaren een douchecel aanqelegd. De restant boekwaarde van het complex bedroeq per 8 mei 1978 f 138.033,71. Thansna 53 jaren, voldoen de woninqen niet meer aan redelijk te stellen eisen. Het bestuur van de woninqbouwvereniqiriq "De Haemstede" heeft daarom in overleq met ons colleqe aan de heer H.J.V.Meijran, architect, verzocht een onderzoek in te stellen naar de moqelijkheden tot renovatie. Nadat dit onderzoek positief was verlopen is een verqaderinq met de bewoners beleqd. In deze verqaderinq hebben de bewoners een commissie qekozen. De architect, het bestuur en de commissie hebben in nauw overleq een plan tot renovatie opqesteld. Dit plan is op 14 juni 1978 besproken in een verqaderinq inet de bewoners. Na kritiek op detail- punten en door het bestuur qedane toezeqqinq aan bewoners dat aan enige geuite wensen zal worden tegemoetqekomenhebben de bewoners zich met het renovatieplan verenigd. Het plan omvat in hoofdzaak de volgende punten: 1. Optrekken voor- en achtergevel 2. Verbeteren en herindelen beqane qrond met vernieuwen keuken entoilet. 1

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 9