2e afd. 26 oktober 1978 120 VASTSTELLING BEHEERSVERORDENING GRONDBEDRIJF Heemstede, 10 oktober 1978. Aan de raad, Bij de aanbieding van de beheersverordening voor het nieuw gevormde gemeentelijk technisch bedrijf is de oude beheersverordening in stand gebleven voor zover het betreft het grondbedrijf De reden hiervoor was dat het Centraal Bureau voor Verificatie en Fi- nanciële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeenten, welk bureau rnede adviseerde bij de totstandkomir.g van de beheersverordening voor het gemeentelijk technisch bedrijf, een nieuwe modelverordening voor het grondbedrijf voorbereidde. Inmiddels is dit model gereed gekomen. Na bestudering zijn wij tot de conclusie gekomen dat het mcdel <an die- nen als basis voor een nieuwe beheersverordening voor het Heemsteedse grondbedrijf In het hierbijgevoegde ontwerp-besluit is het modelzij het met enige aanpassingenaan de Heemsteedse situatie verwerkt. De aanpassingen betreffen het feit dat het model uitgaat van een groot bedrijf met eigen personeel in dienst voor het bouwrijpmaken vari gron- den, hetgeen in Heemstede niet het geval is. De funktie van rentmeester is niet meer in de beheersverordening onge- rioraen. In de oorspronkelijke (in 1926) taakomschrijving var, de rentmeester wa- ren elementen te vinden van een directeurs-, kassiers- en de admini'stra- teursfunktie. Uit een oogpunt van funktiescheiding was dit niet v/ense- lijk en de oorspronkelijke taken wgrden over verschillende funktiona- rissen verdeeld. Met betrekking tot de grondaankopen, ëén var, de taken van de rentmees- terstellen wij cns de volgende handelwijze voor: a. in de regel wordt voor de aanvang van de aanKOop-onriernandelingen een taxatierapport opgemaakt door een externe deskundige; b. op basis van dit rapport worden onder leiding van een collegelid,

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 27