26 oktober 1978 120 Artikel 5. In afwijking van artikel 43, vierde lid, der rekeningsvoorschriften wor- den de door reservering beschikbaar gekomen gelden voorzover nodig aange- wend tot financiering van het bedrijf. Daarvoor wordt rente ten laste van de exploitatie gebracht, berekend volgens een jaarlijks door de raad vast te stellen percentage. Deze rente wordt aan de betreffende reserves toegevoegd. Artikei 6. De op de vaste bezittingen te verrichten afschrijvingen wegens waardever- mind'ering worden op bedrijfseconomische grondslagen bepaald volgens door de raad onder goedkeuring van gedeputeerde staten te stellen regelen. HOOFDSTUK II - VAN DE FUNKTIONARISSEN. Artikel 7. 1. Met inachtneming van het gesteide in artikel 2 berust de leiding van het bedrijf bij een daartoe door burgemeester en wethouders aangewezen funktionaris. 2. Onverminderd het bepaalde in het eerste lid is een administrateur be- last met en zelfstandig verantwoordelijk voor de financiële administra tie en de verslaggeving aan burgemeester en wethouders. 3. Onder toezicht van de administrateur is een kassier belast met en ver- antwoordelijk voor de bewaring van de geldmiddelen. 4. Indien nodig worden de in de leden 1, 2 en 3 van dit artikel genoemde funktionarissen vervangen, voor zover daarin niet door de raad is voor zien, op de door burgemeester en wethouders te bepalen wijze. Artikel 8. De vervulling van de in het vorige artikel onder de leden 1, 2 en 3 ge- noemde funkties is onderling onverenigbaar Artikel 9. De bevoegdheden en verplichtingenwndedoor burgemeester en wethouders aangewezen funktionaris ex art. 7, le lid, de administrateur en de kas- sier worden, voorzover deze niet in het ambtenarenreglement of in deze verordening zijn omschreven, geregeld in door burgemeester en wethouders vast te stelien en aan gedeputeerde staten mede te delen instructies. Artikei 10. Het personeel van het bedrijf wordt door burgemeester en wethouders be- noemd, geschorst en ontslagen. - 4 - 2e afd. 2. Het kapitaal wordt jaarlijks aangepast op grond van de mutaties, die zich in de boekwaarde van vaste bezittingen hebben voorgedaan. 3. Voor het overige geschiedt de financiering via een rekening-courant- verhouding met de gemeente. 4. Over de financieringsmiddelen wordt rente berekend volgens een jaar- lijks door de raad vast te steilen percentage.

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 30