2e afd 26 oktober 1978 120 a. de eigendommen als bedoeld in artikel 11 onder a^ 2; b. de eigendommen als bedoeld in artikel 11 onder 2; voorzover de- ze zes maanden na de algehele voltooiing van het complex onver- kocht zijn gebleven. 2. Gedeputeerde staten kunnen van het bepaalde in het eerste lid vandit artikel ontheffing verlenen op voorstel van de raad. 3. Tengevolge van deze schatting ondergaan de boekwaardecijfers bij het bedrijf geen verandering. 4. In het geval dat de totale schattingswaarde lager is dan de totale boekwaarde wordt tot dit verschil een "voorziening voor nadelige taxatieverschi11en" gevormd c.q. een reeds bestaande voorziening aan- gepast. 5. De hiervoor benodigde middelen worden verkregen uit de "voorziening ter correctie van bijgeschreven nadelige saldi" als bedoeld in artikel 18 en indien en voor zover deze niet toereikend is uit de algemene reserve. Indien en voorzover ae algemene reserve niet toereikend is, wordt het verschil in de eerstvolgende jaren door de gemeente uit haar gewone middelen telkenjare voor tenminste een vijfde gedeelte uitgekeerd. Artikel 18. 1. In het geval bedoeld in artikel 17 lid 4 wordt jaarlijks een bedrag, gelijk aan het nadelig saldo van de baten en lasten, van de algemene reserve overgeboekt naar een "voorziening ter correctie van bijgeschre- ven nadelige saldi". 2. Indien en voorzover de algemene reserve niet toereikend is, wordt het bedrag door de gemeente uit haar gewone middelen aan het bedrijf uit- gekeerd ter storting in de in het vorige lid bedoelde voorziening. Paragraaf 3 - Uitgifte gronden, bepaling resultaten en bestemming daarvan. Artikel 19. De raad stelt regeien vast onder welke voorwaarden gronden worden uitge- geven c.q. in optie worden gegeven. Artikel 20. 1. Bij verkopen van in artikel 11 onder a^ genoemde gronden worden in het algemeen geen winsten of verliezen becijferd. De opbrengsten worden in mir.dering van de boekwaarden gebracht. 2. In bijzor.dere gevallen kan de raad tot resultatenberekening van de in het vorige lid bedoelde verkopen besluiten. De hieruit resulterende winsten of verliezen worden op een afzonder- lijke rekening geboekt en aan het einde van het jaar cvergeboekt naar de algemene reserve. Indien en voorzover deze reserve daartoe niet toereikend is, wordt het verschil door de gemeente uit haar gewone middelen aan het bedrijfuit- gekeerd. Artikel 21. De winsten en of verliezen verbandhoudende met de in artikel 11 onder b^ genoemde gronden worden, zolang het complex nog hiet geheel is uitgegeven, - 6 -

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 32