4e afd. 1 december 1978 143 lokaties bereikt en aaneenvoeging van de woonbebouwingen van Zuid-Ken- nemerland en Hoofddorp voorkomen. Een uitspraak omtrent woningbouw in de door Gedeputeerde Staten genoemde onderdelen 113 en/of IC en/of IIB' (ten noorden of ten zuiden van Vijfhuizen) stelt de Kennemerraad o.m. afhankelijk van de toelaatbare en nagestreefde v/oningdichtheden in ge- noernde onderdelen, alsmede van een toewijzing van woningen voor Zuid- Kennemerland in de Velserbroekpolder. De raad gaat uit van de stelling dat in de woningbehoefte van Zuid-Kennemeriand dient te worden voorzien door afrondende woningbouw in de directe nabijheid van de aggiomeratie en van handhaving van het open gebied. Nadat eerder onder meer de vraag wordt opgeworpen of bij de door Gede- puteerde Staten gedane keuze van de bouwplaatsen wel voldoende wordt aangesioten bij bestaande verzorgingscentra, wordt op pagina 10 vande gewestreactie slechts melding gemaakt van het ontbreken van de resulta- ten van het wettelijk voorgeschreven distributie-planoiogisch onderzoek voor de lokaties llaarlemmermeer. Het komt ons voor dat een duideiijk standpunt van het gewest hier ont-' breekt. In aansluiting op hetgeen onder "voorzieningen" op pagina 6 van de Beleidsnota bouwiokatie Haarlemmermeer is vermeld, zou hier een aan- sluiting op de bestaande voorzieningen moeten worden bepleit en moet er op v/orden toegezien' dat detailhandelsvoorzieningen in de bouwiokaties zeker overeenkomen met de eerste levensbehoeften van de nieuwe bewoners. Realisering van deze voorzieningen dient voorts parallel te lopefi met de fasering van de woongebieden. De "bovenwijkse" voorzieningen worden reeds in de bestaande centra aangetroffen. De pagina's 12 tot en met 17 van de gewestelijke reactie zijn gewijd aan het onderdeel verkeer. Terecht wordt hier een splitsing aangebracht in "openbaar vervoer" en "particulier vervoer". De voor onze gerneente meest essentiële zaken zijn in dit onderdeei opgenomen, zij het dat een aantal daarvan naar onze mening nadere toelichting/aanvuliing behoeft. Zo wordt op pagina 13 gesteld dat de Cruquiusweg en de Heemsteedse Dreef in de relatie tussen de uitbreidingen van Hoofddorp en de regio Zuid- Kenner.ierland als centrale vervoersas fur.geren en dat bezien zal moeten worden in hoeverre deze as ais zodanig kan blijven funktioneren, dan wel aanvulling behoeft. Gelet op ons gemeentelijk verkeersbeleid en bezien in het iicht van rie thans reeds bestaande verkeersproblematiek, menen v/ij te moeten vaststel- -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 102