4e afd. 1 december 1978 143 len dat het fungeren als centrale vervoersas van de route Cruquiusweg/ Heensteedse Dreef in relatie tot de nieuwe uitbreidingen van Hoofddorp ongewenst is. Naar onze nening kan reeas nú worden vastgesteld dat aan- vulling noodzakelijk is. De op pagina 15 weergegeven visie op een nieuwe verdeelweg aan de oost- zijde vari de agglomeratie, weike weg ongeveer het tracé van RW 15 zal kunnen volgen, achten wij volkomen juist. Wij wiilen hieraan nog toevoe- gen dat deze wegverbinding reeds bij de realisering van de eerste fase van de bouwlokaties nodig is. Wij betreuren het, dat de Kennemerraad thans reeds heeft uitgesproken dat een verlenging van de S 19 niet in het streekplan dient te worden opgenomen. Het schrappen van deze verbinding gaat ons te ver. Onze voor- keur gaat uit naar het in het kader van de Knelpuntencommissie instelien van een onderzoek naar de wenselijkheid van doortrekking van de S 19, zulks mede tegen de achtergrond van de aanleg van en eventueel de erva- ringen met de eerder genoemde stedelijke verdeeiweg. Beide wegverbindin- gen vormen tezamen met overigens ook de zuideiijke stadsrandweg van Haar- lem belangrijke schakels in een eventueel te creëren rondwegenstelsel voor de regio. Het uitermate groot belang van de relatie tot de negatie- ve verkeersaspekten van de nieuwe bouwiokatie pleit o.i. op zijn minst voor het insteiien. van een dergelijk onderzoek. Bezien wij de bij de gewestelijke. reactie behcrende kaartbijiage B, dan blijkt de voorgestelde wegenstructuur voor Heemstedeslechts zeergeringevoor- delen fe hebben. De voorgestelde verdeelweg aan de oostzijde van de ag- glomeratie, die de verbinding legt tussen de Zuidhollandse S 1 en de be- staande A 9, zal slechts het doorgaande "1 ange-afstands-verkeer'1 in de richting noord-zuid en wellicht ook verkeer uit de Bollenstreek in reia- tie tot Haarlem aan net Heernsteedse wegennet onttrekken. Naar onze mening wordt onvoidoende aandacht geschonken aan de noodzaak van een goede oost-west-verbinding. Wij willen er dan ook op aandringen dat de Knelpuntencommissie het belang van een dergelijke verbinding bij de onderzoekingen betrekt. De ontwerp-streekplankaart en kaartbijlagen geven ons tenslotte nog aan- leiding tot de volgende opmerkingen: - aan de zuidoostzijde van het Heemsteeds Kanaal {ten noorden van College Hageveld) is ten onrechte "Woongabiéd" aangegeven; - het Sportpark H.B.C. aan de Cruquiusweg is niet met de bestemming

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 103