2e afd. 1 december 1978 Het als bijlage opgenomen verschiHenoverzicht geeft een toelichting op de belangrijkste wijzigingen ten opzichte van 1978. Wij volstaan daarom thans met de opsomming van enkele saillante punten. Op een aantal posten is een min of meer aanzienlijke verlaging van de kapitaallasten te zien. In subdoelstelling 1.31.06 heeft u uitgesproken, dat een zodanige.begro- tingspol itiek gevoerd moet worden, dat reservevornn'ng achterwege blijft. Mede om die reden vond bij de voorbereiding voor de concept-gemeenterekenirg voor de jaren 1976 en 1977 extra afschrijving plaats. De inwoners diedegelden opgebracht hebben.waardoor rekeningsoverschotten kunnen ontstaan, profiteren op deze wijze van een verlaging van de uitgaven, waardoor een eventuele verhoging van lasten getemporiseerd, dan wel achterwege kan blijven. Alleen die objecten zijn extra afgeschreven waarbij een rendement van meer dan 10% verkregen kon worden. (Objecten die gedurende langere termijn vrarden afge- schreven.doch met een nog korte restant looptijd). Ter toelichting geven wij het volgende voorbeeld: Een investering van f 100.000,-- af te schrijven in 10 jaar,per jaar derhalve 10.000,--. Indien nog 5 jaar is afgeschreven is de restant boekwaarde f 50.000,Afschrijving ineens betekent.dat de last van f 50.000,in het ene jaar voor de volgende jaren 20% rendement oplevert. Afschrijving ineens van het project bij realisering betekent dat f 100.000,— opgebracht moet worden en het rendement voor de volgende jaren 10% bedraagt. Voorts is een uitgangspunt.dat de extra afschrijving voor 1979 nog rendement moet hebben, dus niet ae objecten die toch al in 1977 of 1978 afgeschreven zouden zijn. De extra afschrijving in 1976 schiep in 1977 ruimte om ook extra af te schrijven,zodat een cumulatie ontstond. Geen extra afschrijving vond plaats op posten waar opbrengsten of rijks- of provinciale vergoedingen (norm- uitkeringen) tegenoverstaan. Extra afschrijving vond plaats op overige wegen, plantsoenen, Groenendaal, bruggen, woonschepenhaven en riolering. Het voordeei voor de beqroting 1979 komt neer op een bedraq van rond f 180.000.--. Bij de voorlopige vaststelling van de gemeenterekeningen zult u gevraagd worden deze gedragslijn te sanctioneren. Algemeen beheer. Een raming voor presentiegelden voor leden van door de raad dan wel burge- meester en wethouders ingestelde commissies, niet tevens raadslid zijnde, is tot nog toe verzuimd op te nemen. De uitbetaling geschiedde op volgnummer 060 "vergoeding en tegemoetkoming aan raadsleden".hetgeen minder juist is. Wij hebben daarom in het concept van de begroting een nieuwe post opgenomen. na dfwpr

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 12