2e afd. 1 december 1978 109 onvoldoende aard. Normaal moet gerekend worden op een vervanging van de toegepaste soort dakbedekking om de 10 jaar. Gebleken is dat blaas- vorming optreedt met als gevolg het poreus worden van de dakbedekking, hetgeen met name in de winterperiode tot problemen kan leiden, omdat reparatie dan moeilijker is. Opgenomen zijnjcle traditionele uitgaven voor voorlichting van burgers, zoals de uitgave van de gemeentegids en het boekje kiezen en delen. Met betrekkiiig cot de plaats en de taak van de ambtenaar bestuurscon- tacten/vooriichting heeft een herbezinning plaatsgevonden. Mede hier- door is nog geen ambtenaar benoemd. Gelet op de verwachting, dat een benoeming voor 1 januari a.s. tot de mogelijkheden behoort, is wel een raming wegens salariskosten opgenomen. In dit verband merken wij op dat in de meerjarenbegroting rekenir.g is gehouden met uitbreiding van personeel van 1% per jaar. Gelet op de wensen die er leven en de taken die ons te doen staan vragen wij ons af of dit percentage voldoende is. Wij zullen voor de behandeling van de begroting 1980 dit punt nader bezien. Openbare veiligheid. Het tekort op de normvergoedingen voor de kosten van de politie loopt sterk terug. Als reden hiervan kan worden aangewezen de verjonging van het korps en een soepeler toepassing van de regeling op grond waarvan per- soneel boven de sterkte mag worden aangetrokken in verband raet net ver- loop binnen het korps, tengevolge van functioneel leeftijds-ontslag. Door;dat in feite vier man boven de organieke sterkte werkzaam is, waar- voor een rijksvergoeding verkregen wordt, worden voor het komende jaarmin- der overuren geraamd. De kosten van de reservepolitie, ad f 8.769,weliswaar een betrekkelijk gering bedrag, overschrijden de nornvergoeding net 226%. In het verleden is een reserve opgebouwd, zodat tot nu toe de gewone dienst de overschrij- ding op de normvergoeding niet hoefde te dragen. Na de beschikking over de reserve, zoals die thans geraamd wordt, is deze reserve vrijwel uitge- put, zodat het bedrag van de overschrijding voortaan wel op de gewonediens zal drukken. De overgang naar het nieuwe type politieauto blijkt financieel gunstig te zijn. Ondanks een aantal togereramingen en de verwachting, dat meer kilo- meters gereden zullen worden, kan met iets lagere raming voor de totale post volstaan worden. Ingevolge het raadsbesluit van 30 maart 1978, nr. 39, trad Heemstede -13-

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 13