2e afd. l december 1978 109 toe tot de regionale brandweer Kennemerland. De kosten zullen volgens de toen opgestelde raming f 43.970,-- bedragen. Dit bedrag is in het concept oogenomen. Gelet op de recente ojitwikkel ingen moet rekening gehouden worden met een verhoging van dit bedrag. Volkshuisvestina. In het concept is er van uitgegaan dat de zgn. beheerswoninaen nog dit jaar zullen worden overgedragen aan de woningbouwcorporaties. Hiei door kunnen enkeie begrotingsnosten vervallen; budgettair heeft één en ander echter weinig gevolgen. Aangenomen is dat de reserves, die dankzij de beheerswoningen gevormd konden worden ook (voor een deel naar de woningbouwcorporaties overgebracht zullen vjorden. Voor de geméentelijke reserve- en financieringspositie kan dit dus wel ge- volgen hebben. Overigens gaat het hier om reserves met een beoaalde bestemming, die niet meebeschouwd is bij de bepaling of projekten al dan niet uitgevoerd zullen kunnen worden. Openbare werken Oelet op het feit, dat formeel het besluit om geen vergoeding meer te geven in de onderhoudskosten van secundaire weaen, nog qenomen moet worden, is de raming ais afzonderlijke uitgavenpost ("secundaire wegen en vervangende wegen van het secundaire v;egenpian") aehandhaafd. Opgenomen is een bedrag voor het aanbrengen van een slijtlaag op de Heemsteedse Dreef. De toestand van de bruggen is zodaniq, dat'jaar- lijks aanzienlijke kosten voor onderhoud besteed zullen moeten worden. Reeds eerder zijn gelden beschikbaar gesteld voor het onderhoud van de Zandvaartbrug. Thans zal het brugdek geinjecteerd en geconserveerd moeten worden. De'rge lijke werkzaamheden zullen ner brug ora de vijf tien jaar moeten ge- beuren. Bij 8 bruagen betekent dit dat per jaar éën brug behandeld moet worden. Onderwijs. De terugloop van het aantal kleuters zet raet name bij het openbaar onder- wijs fors door. Vorig jaar werd nog uitqeqaan van 275 kleuters, thans woraen slechts 204 kleuters op de kieuterscholen verwacht.

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 14