2e afd. 1 december 1978 109 In verband met ons voornemen de raad voor te stellen de schoolbus op te heffen, hebben wij gemeend hiervoor geen raming op te moeten nemen. Met het oog op de beslissing van de raad op 31 augustus j.l. zai alsnog bij suppletoire begroting een raming opgenomen worden. Cultuur en recreatie. Blijkens de raming voor contributies is het aantal gebruikers van de bibliotheek met ruim 8% verhoogd. Gevoegd bij de plaats gehad hebbende prijsstijgingen is een extra stijging voor het budget voor boekaan- schaffingen geraamd. Het systeem van uitlening in de jeugdbibliotheek blijkt op den duur niet te bevalien. Uit een oogpunt van arbeidsbesparing is het "token- systeem" erg aantrekkelijk. Met het oog op controle waar de boeken blijven is het funest. Gelet op de inmiddels opgedane ervaringen met het karto-uitleensysteem, vérdient het aanbeveling dit systeem ook te introduceren in de jeugdbibliotheek. Hiervoor worden thans de benodigde gelden geraamd. Meermalen hebben wij ons gebogen over de vraag of het wenselijk is een gecombineerd abonnement voor de bibliotheek en discotheek in het leven te roepen. Daarbij is steeds gesproken over een combinatie die facultatief was. Het was in die gedachte mogelijk naast de bestaande abonnementen van f 10,--, voor de bibliotheek en f 10,-- voor de discotheek een gecombineerd abonne- ment voor een bedrag van f 15,te nemen. Gelet op de ervaringen in andere bibliotheken en de besprekingen in de commissie voor culturele zaken, hebben wij besloten een gecombineerd abonne ment van f 12,50 in het leven te roepen. De afzonderlijke abonnementen van f 10,— zullen dan vervallen. Daarnaast zullen de uitleengelden voor platen cassettes etc. verhoogd worden tot f 1,per eenheid. De gevolgen van één en ander zijn in de begroting verwerkt. Het nadelig saldo van het cultureel centrum Het Oude Slot is tengevolge van de uitbreiding van aktiviteiten toegenomen van f 161.148,-- tot f 229.285, per saldo een verhoging van f 68.137,--. Financiering van kapitaaluitgaven. De kapitaaluitgaven van de gemeente Heemstede worden als volgt gefinancierc le. vaste geldleningen; 2e. eigen financieringsmiddelen, zoals opbrengst verkoop gronden en opkomende reserves; 3e. soms uit een rijkslening, bijv. bij de bouw van de 99 woningen van St. Joseph; -17-

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 17