2e afd. 1 december 1978 109 Renteomslag. De financiering van kapitaaluitgaven brengt rentekosten met zich. Bij vaste geldleningen is dit de rente die aan de bank betaald moet worden. Bij de reserves de rente die bespaard wordt. Het totaal van de rentekosten wordt verdeeld. Voor een bepaald gedeelte van de investeringen n.l. de woningbouw geschiedt dit tegen vaste percentages, namelijk de rente-percentages van de voor deze doeleinden gesloten geldleningen. Voor de overige investeringen geschiedt dit naar het gemiddelde percentage van de rentekosten. Dit gemiddelde omslag percentage is nu al enige jaren 1\. De berekening van het omslagpercentage is als bijlage opgenomen. Tezamen met de bijdragen, die naar de kapitaaidienst worden geboekt ter dekking van de kapitaaluitgaven (afschrijving)vormt die omslagrente de kapitaaliasten. Meerjarenbegroting. Op basis van de eerder gehanteerde uitgangspunten is opnieuw een meerjarenbe groting vervaardigd. Tevens is een overzicht bijgevoegd (bijlage IV) waarin de verschilien tussen de diverse jaren verklaard worden. Hieruit kan ook de verklaring van het toenemende begrotingstekort afgeleid worden. In de meerjarenbeqrotina is ruimte gereserveprd voor de vervangingsinvesteringen en de investeringen die op grond van wettelijke verplichtingen gedaan moeten worden (lijst II) van de meerjarenwensenlijst. Deze investeringen kunnen immers mede gerekend worden tot het zgn. ongewijzigd beleid. Wij zijn hierbi uitgegaan van de afschrijvingstermijnen en behoeften zoals die in lijst II zijn neergelegd. Te zijner tijd dient in het betreffende jaar bezien te word of het project gerealiseerd moet worden. De dekking van het begrotingstekort voor 1979. In de begroting is een stelpost voor vervangings (routine) investeringen en de investeringen waarvoor reeds ruimte was gereserveerd bij de behanaeling van de begroting 1978 opgenomen van i 461.000,--. Uitgangspunt hierbij waren de cijfers, zoals die bij de begrotingsbehandeling voor 1978 zijn gehanteerd Op basis van een herberekening van de lasten van de laatstgenoemde investeringen kan de stelpost verlaagd worden. Het gevolg hiervan is dat de lasten van de projecten waarvoor ruimte gereserveerd is ver- laagd kunnen worden tot f 299.000, De lasten van de routineinves- teringen kunnen verlaagd worden tot f 69.000,--. De oorzaak moet gezocht worden in het beschikbaar komen van recentere ramingen. Daardoor bedraagt het te dekken begrotingstekort f 276.169, zonder dat nog ruimte voor nieuwe projecten is gereserveerd. Daarbij is nog geen rekening gehouden met een verhoging van de onroerend-goedbelastingen.

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 19