2e afd. 1 december 1978 109 Projecten van de meerjarenwensenlijst die ter keuze staan. Onderstaand geven wij u een overzicht van de projecten van lijst I die budgettaire consequenties hebben. Het betreft projecten uit groep I en groep II. De overige projecten van de vijf groepen hebben alleen perso- nele consequenties. Achter de projecten is aangegeven het jaar waarin zij, gelet op de tijd van voorbereiding, het vroegst aan de orde gesteld zouden kunnen'worden. Als toelichting hiervoor moge het volgende dienen. Vernieuwing riolering en verbetering woonomgeving in de wijken nabij Raad- huisstraat en Binnenweg. Met betrekking tot de verbetering zullen nog in- spraakprocedures gestart moeten worden. Daarna kunnen de verbeteringsplan- nen pas uitgewerkt worden. Een afronding tot en met krediet-aanvraag voor 1980 is niet waarschijnlijk. Verbouwing en renovatie Crayenester kleuter- en lagere school. Ervan uit- gaande dat in 1979 de voorbereidingen zover gevorderd zijn dat het krediet gevraagd en aan het einde van het jaar met de verbouwing een aanvang kan worden gemaakt, zullen de budgettaire lasten voor het eerst in 1980 gedra- gen moeten worden. Voor de reconstructie van het gedeelte Raadhuisstraat en de Binnenweg geldt hetzelfde als vermeld is bij de verbetering van de wijken in de omgeving van deze wegen. Deze vier projecten kunnen dus op zijn vroegst in 1980 aan de orde gesteld worden. Gelet op de capaciteit en de werkzaamheden van de afdeling die daarmee de meeste bemoeiing heeft is een voorbereiding van twee projecten in één jaar maximaal haalbaar, zodat in ieder geval een fasering aangebracht zal moeten worden. De aanleg van een fiecspad enz. bij de Leidsevaartweg kan in 1979 geheel voorbereid worden. Bouw Sporthal. Hierbij hebben wij te maken met een aantal externe factoren. De aanvraag voor een bouwvergunning hebben wij in behandeling. Indien omwonenden geen bezwaar zullen maken tegen het verlenen van de bouwvergunning zou een kredietaanvraag nog in 1979 voorbereid kunnen worden. Wij verwachten echter niet dat deze veronderstelling reëel is en plaatsen daarom de lasten in 1980. In de periode daarvoor zullen wij ons herbezinnen op de wijze waarop realisatie plaats moet vinden. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat de aanleg en of het beheer van het 2e tennispark niet door de gemeepte zal geschieden. Het gevolg hiervan is, dat geen budgettaire lasten geraamd hoeven te worden.

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 22