109 3. de aanvullende bijdraae of uitkering, qebaseerd on subjectieve elementen per individuele pemeente. De objectieve maatstaven waarnaar de algemene uitkering wordt bere- kend zijn de volaende: a. f 12,50 per hectare grondgebied van de gemeente op 1 januari van het uitkeringsjaar; b. een bedrag gelijk aan 24,3% van de belastbare opbrengst der in de gemeente gelegen gebouwde eigendommen op 1 januari van het uitke- ringsjaar; ceen bedrag per inwoner, berekend naar het aantal inwoners op 1 januari van het uitkeringsjaar. Op het totaal van deze elementen wordt een alqemeen uitkeringsper- centage toegepast; d. een vast bedrag; e. een uitkering gelijk aan 80% van de ten laste van de gemeente ge- bleven kosten van bij algemene maatregel van bestuur aangewezen kosten van sociale zorg en maatschapnelijk werk. De herekening van deze uitkering voor Heemstede treft u aan onder volgnr. 11.2.011 der inkomsten. Het zal u daarbij opvallen dat twee berekeningen zijn opgemaakt. Eén berekening met voorschotbedragen. en de tweede met budgettaire bedragen. Het verschil tussen deze be- rekeningen mag niet dienen als dekkingsmiddel voor de gewone dienst, omdat het bedoeld is om de loonstijgingen in de loop van het begro- tingsjaar op te vangen. Om te komen tot een betere (minder grove) verdeling van het totale voor de algemene uitkering beschikbare bedrag heeft men groepen van gemeenten, die in bepaalde omstandigheden verkeren en die dientenge- volge voor extra financiële lasten staan, voorzien van op die speci- fieke omstandigheden afgestemde extra uitkeringen. Van deze verfij- ningsregelingen zijn er drie van toepassing op de gemeente Heemstede, te weten de verfijning monumenten, de verfijning rioleringen en de verfijning ongewoon bevolkingsverloop. De eerste beoogt de kapitaal- lasten te dekken die het gevolg zijn van het gemeentelijk subsidie iri de kosten van restauratie van monumenten. 2e afd. 1 december 1978

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 6