4e afd. 1 december 1978 14 0 2E WIJZIGING ALGEHENE PLAATSELIJKE VERORDENING Heemstede, 1 november 1978. Aan de raad, De commissie voor de strafverordeningen van de Verenigir.g van Neder- landse Gemeenten heeft een vijftal model-vuurwerk-bepalingen opgesteld, waarmee wordt beoogd een grotere eenheid te bewerkstelligen in de plaat- selijke verordeningen die de verkoop en het gebruik van vuurwerk rege- len. Op dit punt bestaat een zodanige verscheidenheid aan gemeentelijke regelingen, dat de handhaving ervan alleen daarom al moeilijkheden oplé- vert. Enkele belangrijke verschillen tussen de geldende bepalingen (artikel 125 van de Algemene Plaatselijke Verordening) en de modelbepalingen, welke voor u ter inzage liggen, zijn: - de aflevering van vuurwerk is volgens artikel 125 beperkt tot de periode van 27 tot en met 31 december; volgens de modelbepal1ngen mag afleve- ring van vuurwerk van de categorieën A tot en met J van bijlage III van het Reglement aevaarlijke stoffen het hele jaar door plaatsvinöen; - het gebruik van vuurwerk op de openbare weg en op andere voor het pu- bliek toegankelijke pîaatsen is thans alleen verboden aan personen die nog geen 16 jaar zijn; vrijstei1ing geldt op 31 decenber na 20.00 uur en op 1 januari vöôr 2 uur; volgens het model geldt het verbod voor iedereen behoudens vrijstelling op 27 tot en met 30 december vanS.OO tot 20.00 uur, op 31 december na 8.00 uur en op 1 januari vôôr 2 uur. Wij achten het gewenst dat de Algemene Plaatselijke Verordening inhoude- lijk in overeenstemming wordt gebracht met de modelbepalingen, zulks net dien verstande dat vrijstelling van het verbod tot gebruik van vuurwerk op publieke plaatsen o.i. alleen moet gelden op 31 december na 20.00 uur en op 1 januari vôôr 2 uur. Een ontwerp voor een nieuw artikel 125 bieden wij u hierbij aan. Wij merken hierbij op dat de voorgestelde regeling inzake gebruik van vuurwerk overeenkomt met die welke in de gemeenten Bennebroek, Bloemen- daal en Haarlem geldt; in Zandvoort is een regelir.g van kracht overeen- komstig het model van de V.N.G.

Raadsnotulen Heemstede | 1978 | | pagina 93